özel güvenlik sendikaları
Trend

Toleyis sendikası Karadeniz de hakimiyeti sağlayacak mı ?

Toleyis sendikası, son dönemlerde isminden söz ettiren bir STK olduğu ve bu yolda ilerlemeye devam ettiği gözlenmekte. Kredi yurtlar kurumu (kyk) ‘da gözde sendika olan toley iş sendikası ‘na ilginin yoğun şekilde devam ettiği belirtiliyor. Kyk güvenlik görevlileri STK örgütünden memnuniyetlerini belirtirken, güvenlik sendikaları ise kyk özel güvenlik görevlilerini kendi bünyesine katmak için çeşitli çabalar sarf ettiği gözlenmekte olsada, kyk çalışanları sendika dolayısı ile kazançlarının iyi olduğunu belirerek sendikayı yalnız bırakmadıkları iddia ediliyor. Kyk çalışanlarının genel olarak tolay iş sendikasında olurken onu takip eden sendika ise hak iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten sendikalar olduğu güvenlik görevlileri Toleyis ‘den sonra özgüven sen ‘de örgütlü olduğu belirtiliyor.

Toleyis sendikası Karadeniz de örgütlenmeyi hızlandırdı

Öz iş sendikası bilindiği üzere hak iş konfederasyonundan ayrıldıktan sonra adeta dağıldığı ve cogu özgüven sendikasına geçiş yaparak çalışmalarına devam ettiği bilinmekte. Genel olarak öz iş sendikasının cogu il başkanı ve bölge başkanı özgüven sendikasında örgütsel çalışmalarına devam ederken, öz iş sendikasından ayrılan ihsan tatlı ise toley iş sendikası trabzon bölge başkanlığa geçtiği bilinmekte. Bölge başkanlığına geçtiği günden bugüne ise yaklaşık 150 il 200 kişi arasında kyk ve diğer kurumlarda çalışan işçilere Toleyiş sendikası ile tanıştırarak örgütlenmesine hız kazandırdığı belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikası trabzon bölge başkanı işçilere mesaj atıyor.

Son dönemlerde isminden sıkça söz ettiren güvenlik iş sendikası bölge başkanı olan Halil AYGÜN ‘ün kamu kurum ve kuruluşlarında bazı kişilere attığı mesaj kafaları karıştırdığı belirtiliyor.

Aygün işçilere yalan söylediği attığı mesajda görülürken kyk çalışanları tarafından ise ‘’bu nasıl bir sendikacılık yalan üzerine kurulmuş bir düzen’’ söylemlerine neden olduğu iddia ediliyor. Halil aygün’ün attığı mesaj ise ‘’Değerli kardeşim Toleyis üye olurken yanlışlıkla Güvenlik iş sendikasından istifa etmişsin. Tekrar Güvenlik iş sendikasına da üyeliğini aktif etmen gerekiyor. Kyklar da güvenlik kolunda yetkili sendika da Güvenlik iş sendikasıdır. ‘’ cogu kişiye bu tür mesaj gelirken. ‘’Güvenlik iş sendikasının eski yöneticileri ise bu mesaj sonrası artık pes diyoruz, kurduğumuz sendika kimlerin elinde, bu kadar yalan dolan içinde olan bir bölge başkanı olamaz işçiler bu başkana inanıp üye oluyorlar.’’ dedikleri iddia ediliyor.

Adsız 7
Toleyis sendikası

özgüven sendikası ‘ndan toley iş sendikasına geçişler devam ediyor

toley iş sendikasından sonra en çok üyesi olan kyk ’larda özgüven sendikası olduğu bilinirken. Son dönemlerde özgüven sendikasından da istifa ederek toley iş sendikası na üyeliğini gerçekleştiren bir çok sayıda üye olduğu belirtiliyor.

Toleyis sendikası
Toleyis sendikası

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu