Toplum Yararına Program

Typ alimi 170 kişi istihdam edilecek

 

Typ alimi yapılacağı Türkiye iş kurumu üzerinden yayınlandı. Toplum yararına program Türkiye iş kurumu üzerinden 6 – 9 aylık süre zarfında çalışan işçilere verilen addır.  Toplum yararına program kapsamında birçok kurumda işçi çalıştırılmaktadır. Son dönemlerde korona virüs salgının yoğunluğundan dolayı Sağlık bakanlığı bünyesindeki il sağlık müdürlükleri typ alimi yaptığı bilinmektedir. Toplum yararına program kapsamında okullarda görev yapan temizlik ve typ güvenlik görevlilerde salgın nedeni ile sağlık bakanlığı bünyesine yardımcı personel olarak valilikler tarafından ‘’olur’’ görevlendirilmekte.

Typ haberleri – son dakika

Typ haberleri son dakika olarak 06.12.2020 tarihinde Türkiye iş kurumu toplum yararına program kategorisinde typ alimi olarak yayınlanan ilana göre Adana Yüregir ilçesi 170 Sb. Şoför alımı gerçekleştiriyor. Typ alimi olarak yayınlanan ilanın başlama tarihi 09.12.2020, 07.06.2021 (180 gün) olarak belirlendi. Günlük 7,5 saat üzerinden istihdam edilecektir. Başvuru tarihleri ise 06.12.2020, 07.12.2020 arasındandır.  Liste yönetimi ile belirlenecek.

Typ alimi

İşkur is ilanları

Son dönemlerde korona salgın nedeni ile sağlık bakanlığındaki il sağlık müdürlükleri dönem dönem personel alımı yapmaya devam ediyor. Ve bu alımlar devamı hızlanacak ve birçok il sağlık müdürlüğü bu alımları yapacağı belirtiliyor. Şoför alımlarında en büyük kural ise en az b sınıfı ehliyetin olması gerekmektedir.

Başvuru linki

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu