Toplum Yararına Program

Typ alımları ile SELCUK ‘tan açıklama

Typ alımları ile ilgili milli eğitim bakanı ziya Selçuk açıklamada bulundu. Toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyenlerin Typ alımları ’nı merakla beklediği bilinmektedir. Okullarda özel güvenlik ve temizlik personeli olarak 8 aylık süre zarfında çalışmak isteyen adaylar Türkiye iş kurumu sitesini günlük olarak takip etmekte. 

Alımlar hakkında çeşitli netliği olan bilgiler dolaşmaya devam ederken, net bir açıklama yetkililer tarafından verilmemekte. İşkur memurları tarafından verilen bilgiler arasında ise ‘’işkur sitesinde toplum yararına programda çalışmak isteyen kişiler hakkındaki bilgiler geçerlidir.’’ Cevabı almaktalar. Saatler önce bilim kurulu ile milli eğitim bakanlığının yaptığı görüş toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Ziya SELCUK typ personeli hakkında bilgilerde bulundu.

Typ işçi alımı son hızla devam ediyor

Toplum yararına program kapsamında okullarda çalışmak isteyen kişilerin bu sene nasıl olacak okullar başlıyacakmı, typ alımları iptal mi oldu gibi sorulara azda olsa canlı yayında bilgi verdi. Okulların 31 ağustosta uzaktan eğitim, 21 eylülde ise yüz yüze eğitime geçileceğini belirtti. Okulların temizlik ve güvenliğine değinen SELCUK, okulların güvenlik ve temizlik personeller alımlarının hızla devam ettiğini belirtti.

Edindiğimiz bilgilere göre ise typ alımı, tarihlerinde hiçbir değişik olmayacağı, okullar başlamadan temizlik ve diğer işlemlerin bitirilip hazır vaziyete geçirilmesi bakımında bu yıl okullar açılmadan personel eksikliğinin giderileceği yönünde. Sosyal medyada acılan başvuruların iptal olacağı hakkında bilgiler ise tamamen yalan ve yanlış bilgidir. Günlük Türkiye iş kurumu il il typ alımlarını açıklama devam etmektedir. Milli eğitim bakanı ziya Selçuk’un açıklamasında da alımlar hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Typ alımları ile ilgili daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu