typ işkur

typ alımları tekrar başlaması bekleniyor 50 bin kişi

typ alımları, Türkiye iş kurumu aracılığı ile kamu kurum ve kuruluşlarında süreli pozisyonda görev yapan typ (toplum yararına program) bahar ayının yaklaşması ile alımların yapılması bekleniyor. Sağlık bakanlığı, Milli eğitim bakanlığı ve birçok kurumda süreli şekilde görev yapan ve destek elemanı olarak belirlenen typ alımları bahar ile tekrar aktif olacak mı?

Okullarda güvenlik görevlileri pandemide görevlerine devam etmekte

Okullarda güvenlik görevlisi ve temizlik personeli olarak görev yapan süreli işçiler, salgının yoğunlaşması sonucu uzaktan eğitime geçmesi sonucu, çalıştıkları kurumlardan valilik oluru ile gerek duyulan kurumlara görevlendirilmişlerdi. Pandemi döneminde ellerinden gelen hizmeti sunmaya devam eden typ işçileri ‘nin sürelerinin bitmesine çok az bir süre kaldığı bilinmekte. Perki yeni typ alımları ne zaman ve hangi kurumlarda olması ihtimal.

İşkur typ alımları tekrar başlayacak

İşkur typ (toplum yararına program) kapsamında süreli şekilde birçok kurumda görev yapmakta. Bahar ayının yaklaşması ile birçok belediye typ alımı yapması beklenmekte. Covid-19 salgını sonucu en çok personel alımı gerçekleştiren belediye başkanlıkları olduğu bilinmektedir. 2021 yılı içerisinde yine birçok branşta ve illerde tekrar alımlar bekleniyor. Tam belirli olmasa da 50 bine yakın bir alım gerçekleştirilmesi beklenmekte. Hükümet toplum yararına program kapsamında çalışmayı desteklediği bilinmektedir. Bunun amacı ise istihdamın artırılmasıdır.

Typ nedir ?

Typ nedir, ne iş yapar gibi sorular sıkça karşımıza çıkmaktadır. Typ açılımı (toplum yararına program) olarak bilinmektedir. Türkiye iş kurumu aracılığı ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına 6/9 aylık süre zarfında çalışma olanağı sunmaktadır. Genel olarak typ alımları kapsamında acılan ilanlarda yaş şartı kriteri esnetilmektedir. İlanlar yayınlaması ile okurlarımıza anlık bilgilendirme sunmaya devam edeceğiz.

daha fazla alım için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: