Toplum Yararına Program

typ alımları

 

typ alımları son dönemlerin en popüler işi haline gelmekte. Süreli işçi pozisyonunda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışılıyor olsa da vatandaşlar tarafından ilgi görmeye başladı. Typ alımları kapsamında her kurum süreli şekilde personel ihtiyaçlarını geçici sürede gidermekte. En son olarak milli eğitim bakanlığı işkur aracılığı ile yaklaşık 90 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Çeşitli sebepler ile kamu kurum ve kuruluşlarının kamu iş ilanlarına başvuru yapamayan kişiler toplum yararına program kapsamında sürelide olsa çalışma olanağına sahip oluyorlar.

İşkur typ personel alımı

İşkur typ personel alımı, son dönemlerde yoğunluk göstermekte. Korona virüs salgınının yoğunlaşması üzere il sağlık müdürlükleri ve çevre düzenleme personeli alımı neredeyse her gün değişik illerde işkur typ aracılığı ile aktif olmakta. Salgının yoğunlaşması sonucunda çeşitli il sağlık müdürlükleri ilan acarken, okullarda çalışan özel güvenlik ve temizlik personellerde valiliklere bağlı il hıfza kurulları tarafından bulundukları illerdeki hastanelere ve gerek duyulan kurumlara görevlendirilmekte. Belediye typ işçi alımı ise ara ara yapılmaktadır.

MEB güvenlik alımı

MEB güvenlik alımı ise her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Okulların açılmasına kısa süre önce Türkiye iş kurumu tarafından ilanlar aktif olmaktadır. Okulların kapanmasında kısa süre sonra ise sözleşme süreleri dolmaktadır. Yılda bir defa başvuru yapılmaktadır ve kurada ismi çıkanlar okullara görevlendirilmektedirler. Göreve başlayan kişilerin ilerleyen günlerde şartları tutmaması halinde, iş sözleşmeleri fesih edilir ve yerine yedeklerden alınmaktadır.

ogg haberler ve typ alımları hakkında daha hızlı bilgi almak için sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu