Toplum Yararına Program

Typ başvuruları açıldı 3 il için

 

Typ başvuruları son dönemlerde sağlık bakanlığı bünyesinde çalıştırmak adına personel alımı yapmaya devam ediyor. Kovid-19 salgının artması sonucu sağlık müdürlükleri ara ara personel eksikliklerini gidermek adına toplum yararına program kapsamında personel alımı yapmaya devam ediyor. Typ başvuruları acılan 3 il olduğu gözlenmektedir. Türkiye geneli toplu şekilde alım olup olmayacağı ise henüz netlik kazanmamış durumda.

İşkur typ başvuruları 3 il açıklandı

İşkur üzerinden yapılacak olan alımda 3 ilin il sağlık müdürlükleri şoför alacağını duyurdu. Bu alımlarda Karabük, Kırklareli merkez ve Kırklareli Lüleburgaz olacak Türkiye iş kurumu üzerinden aktif oldu. Bir günlük bir başvuru tarihi olan alımlarda Karabük merkez 20, Kırklareli merkez 12, Kırklareli Lüleburgaz 8 kişilik alım ilanı yayınladı. Yukarıda belirttiğimiz gibi bir günlük süre zarfında başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 24.11.2020/25/11/2020 tarihleri arasında başvuruların yapılması şartı aranmaktadır.

Typ başvuruları

Typ çalışma süresi

Toplum yararına program kapsamında çalışmalar 9 aylık olurken, sağlık bakanlığı bünyesinde çalıştırılacak olan personeller 6 aylık (180 gün) süre zarfında istihdam edilecek. Başvuru yapacak adaylar aşağıdaki verdiğimiz linki tıklayarak başvuruları gerçekleştirebilirler.

başvuruları gerçekleştirmek için Tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu