Toplum Yararına Program

typ başvuruları ne zaman

typ başvuruları ne zaman sorusu son dönemlerde en çok gelen soruların başında gelmekte.  Kamu kurum ve kuruluşlarına çeşitli sebepler ile sürekli işçi pozisyonuna girememiş vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında gelen Typ başvuruları ne zaman başlayacak sorusu öne çıkmakta. Toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyenlerin ilk öncesi bilmesi gereken konuların başında çalışacakları kurumlarda 6/8 aylık süre zarfında görev yapmakta olduklarıdır. Typ olarak başvuru yapan ve çalışma hayatına başlayan kişiler toplamda 24 ay süre içerisinde görev yapmaktadırlar.

2021 TYP alımları ne zaman

2021 typ alımları ne zaman olacağı henüz netlik kazanmamışken birçok kurumun toplum yararına program kapsamında süreli işçi alımı beklenmektedir. Korona virüs salgını nedeni ile en çok beklenen kurum ise sağlık bakanlığı bünyesinde typ veya sürekli işçi alımı ne zaman olacağı en sık gelen sorulardandır. Bilindiği üzere toplum yararına program kapsamında birçok kurum bünyesine işçi alırken belediye ve il özel idareleri de alımlar gerçekleştirmektedir. En son olarak toplum yararına program kapsamında 2020 yılı içerisinde sağlık bakanlığı bünyesine sb şoför alımı gerçekleştirmişti. Birçok bakanlığın 2021 yılı içerisinde işkur typ personeli alımı gerçekleştirmesi beklenirken tam tarih ise henüz belli olmadı. Sosyal medya hesabımızdan bizi takip ederek en hızlı şekilde ilanları öğrenebilirsiniz.

Typ başvurusu nasıl yapılır 2021

İŞKUR TYP başvuruları, Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Kurumlara güvenlik, temizlik ve bakım onarım gibi kadrolarına istihdam edilmek üzere personel başvuruları İŞKUR’un resmi internet adresi üzerinden ve ALO 170 hattından yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu