Toplum Yararına Program

Typ başvuruları tekrar aktif oldu 50 kişilik alım yapılacak

 

Typ başvuruları tekrar aktif olarak, toplum yararına program kapsamında kurular personel alımına devam ediyor. Bilindiği üzere son dönemlerin en popüler iş kolu olarak kamu kurum ve kuruluşlarının süreli işçi pozisyonunda, kurumların eksik personel ihtiyacını Türkiye iş kurumu (İşkur) aracılığı ile toplum yararına program kapsamında karşılamaya devam etmektedir. Değişik zamanlarda, değişik kurumlar typ alımlarına devam ettiği görülmektedir. Bu kapsamda sağlık bakanlığı bünyesine toplamda 50 kişilik typ personel alımı yapılacağı duyuruldu.

 

Typ başvuruları ne zaman

Toplum yararına program kapsamında iki il ’de il sağlık müdürlükleri Türkiye iş kurumu üzerinden typ başvuruları için ilan yayınlandı. Sinop il sağlık müdürlüğü 10 kişi, Muğla il sağlık müdürlüğü ise 40 kişilik 6 aylık süre zarfında Sb. şoför statüsünde personel istihdam sağlayacak. Typ başvuruları ise Sinop ili için bugün itibari ile sona ererken, Muğla il sağlık müdürlüğü başvuru tarihi 26.12.2020 tarihi son başvuru tarihi olarak belirlendi.

 

Typ Sb şoför başvuru için az b sınıfı ehliyet sahipleri başvuru yapacak

 

Korona virüs salgının ülkemizde yoğunlaşmasının ardından sağlık bakanlığına bağlı kuruluşlar çeşitli zamanlarda personel alımı yapmaya devam ediyor. Sağlık bakanlığı ise Türkiye genelinde çeşitli dönemler içerisinde toplum yararına program kapsamında şoför ihtiyacını gidermek için 6 aylık süre zarfında personel alımı yapıyor. Typ başvuruları ‘na müracaat edecek, vatandaşlardan en az b sınıfı ehliyet sahibi olmaları gerekmektedir. Başvuru gerçekleştirecek vatandaşlar aşağıda belirttiğimiz linki tıklayarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru için Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu