Toplum Yararına Program

TYP Başvurusu başlayan 24 il oldu

Typ başvurusu hızlı bir şekilde günlük olarak yayınlanmaya devam ediyor. özel güvenlik haber (ogghaber) olarak günlük olarak yayınlanan illeri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Toplum yararına program kapsamında 8 aylık süre zarfında okullarda güvenlik ve temizlik görevlisi olarak çalışmak isteyen binlerce vatandaşın beklediği alımlar günlük olarak Türkiye iş kurumu üzerinden aktifleşmeye devam ediyor.

TYP Başvurusu Typ güvenlik ve temizlik elemanı olarak 90 bin personel istihdam edilecek

Toplum yararına program kapsamında okullarda 9 aylık süreli olarak 90 bin personel istihdam edilecek. 81 il genelinde yapılacak alımlarda 30 bin okula personel sağlanmış olacak. Ülkemizin başına bela olan covid-19 salgını nedeni ile hükümetin almış olduğu tedbirler kapsamında ilk ders zili çalmadan okulların dezenfekte ve temizlik işlemlerinin tamamen bitilmesi yapılacak. 2019-2020 yılı eğitim ve öğretim yılında görev yapmış toplum yararına program çalışanları bu yıl okulların erken alım yapmasından dolayı cogu yerde başvuru gerçekleştiremedikleri bilinmektedir.

Covid-19 salgınında canla başla mücadele eden o dönemin typ çalışanları bu duruma tepki gösterirken, milli eğitim bakanlığından bu konu hakkında bir açıklama gelmemektedir. 3 ay şartına takılan personeller, bimer üzerinden milli eğitim bakanlığına şikayetlerini dile getirmeye devam ediyorlar.

TYP 24 ilde alım başlattı

ELAZIĞ, ANTALYA, DÜZCE, SİNOP, KARABÜK, AYDIN, BURDUR, SAKARYA, EDİRNE, ÇANKIRI, AFYONKARAHİSAR, ARDAHAN, ARTVİN, MUŞ, BAYBURT, BATMAN, ÇANAKKALE, KARS, KAHRAMANMARAŞ, MANİSA, NİĞDE, BİNGÖL, ISPARTA, CORUM ve ilçelerinde milli eğitim il müdürlükleri işkur üzerinden typ çalışanı olarak eksik personelleri tamamlamak adına başvurularını başlattıkları Türkiye iş kurumunun resmi sitesinde yayına girdi.

Toplum yararına program başvuru şartları

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

Başvuru için Tıklayınız

TYP Başvurusu için özel güvenlik facebook sayfamızı takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu