Toplum Yararına Program

Typ başvurusu ve alımları bu sene erken mi olacak ?

Typ başvuruları ve alımları bu sene erken olacağı belli oldu. Milli eğitim bakanlığının 03.07.2020 tarihi itibari ile yapmış olduğu açıklama göre 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına ait 81 ilin valiliğine genelge gönderdi.  Gönderilen genelgeye göre:okullar 31 Ağustos 2020’de açılacak, 18 Haziran 2021’de kapanacak. Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım 2020’de, yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2021’de, ikinci dönem ara tatili 12-16 Nisan 2021’de yapılacak.

TYP Başvuruları bu sene erken mi olacak

Pandemi döneminin de okulların kapalı kalmasından dolayı milli eğitim bakanlığı bu yıl okulların açılmasında değişikliğe gitti 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile ortaya çıktı. Typ başvuruları yer yıl olduğu gibi ekim ayında açılacağı beklenirken milli eğitim bakanlığının açıklaması ile erkene alınacağı iddia edildi. Bu yıl okullara güvenlik ve temizlik alımı ise eylül ayına kadar gerçekleştirileceği ve kuraların çekilip biteceği beklenmekte.

Bu yıl çalışanlar başvuru yapabilecek mi ?

Normal şartlarda okullarda toplum yararına program kapsamında çalışabilmek için 3 ay sigortasız olmak gerekmektedir. Pandemi döneminin normal bir dönem olmamasından dolayı bu madde esnetilip esnetilmeyeceği ilerleyen süreçlerde belli olacak.

Typ başvurusu
Typ başvurusu

Ayrıntılar gelecek.

Typ başvurusu için özel güvenlik facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu