Özel Güvenlik

Typ çalışanları, artık sesimize kulak verin

Typ çalışanları – Toplum yararına program kapsamında çalışan ve son aylarını yaşayan Typ personeli sesini duyuramamaktan şikayetçi ve artık sesimizi duyun çağrısı yapıyor. 8 aylık sürede, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan typ güvenlik ve Typ temizlik işçileri ‘nin işlerini kaybetmeye çok az bir süre kalmışken, bulundukları kurumlarda sürekli işçi olmak istiyor. Geçtiğimiz yılda sürekli süreklilik isteyen işçiler bir grup oluşturarak ankara ’ya gidip siyasiler ve STK ’lar ile görüşmüş ve çözüme kavuşamamıştı. Bu yılda yine typ çalışanları son günlerinde hızlı şekilde ses duyurmaya çalışıyor. Son dönemde dünyayı adeta etkisi altına alan ve ülkemizde de can kayıplarına neden olan corona virüsü etkisini sürdürmeye devam ettiği bu nedenle çeşitli tedbirler alınmasına sebebiyet verdiği bilinmekte. Bu kapsamda okulların e-okul sistemine geçmesi ile birlikte cogu typ personeli görevlendirme ile gerek duyulan birimlere yönlendirilmeye başlandı.

Typ çalışanları
Typ çalışanları

Pazarlar ‘da Güvenlik Görevlisi Dönemi Başladı

Corona nedeni ile okullarda çalışan güvenlik görevlisi  ve temiz elemanları gerek duyulan birimlere valilik kararı ile gönderilmeye devam ettiği bilinmekte. Afyonkarahisar ‘da ise Pazar giriş ve çıkışlarının kontrol altına alınması nedeni ile Güvenlik görevlileri görev yapmaya başladı. 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki risk görülen grubun toplu alanlara girmesini önlemek adına başlatılan uygulamayı Typ güvenlik görevlileri üstlendi.

Hastanelere Temizlik görevlileri yönlendiriliyor.

Yine typ kapsamında okullarda çalışan bir çok temizlik işçisi ise bulundukları illerdeki sağlık birimleri (hastane) yönlendirilmesi valilik kararı ile gerçekleştiriliyor. Ülkemizin bu zor süreçte ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını belirten Typ işçileri ile yaptığımız görüşmede; Bizler her zaman devletimizin yanındayız ve bizlere ihtiyaç duyulan her birimde seve seve çalışırız. Bu zor süreçte ülkemizi yalnız bırakmayacağız, görevlendirilen kurumlarda çalışmaya başladık ve çalışmalarımıza devam edeceğiz DEDİLER.

Typ çalışanları
Typ çalışanları

Typ personeli sürekli işçiliği  hak etti mi ?

Ülkemizin bu zor sürecinde ve riskli alanlarda bile çalışma hayatını sürdürebilmek adına seve seve giden 8 aylık işçiler, süreklilik almak  için mücadelesine devam ediyor, cogu kamu kurum ve kuruluşuna işçi alımlarında, statüsü ve şartları tutan bu kişiler içinden seçilmesi gerektiğini ve önceliği bu kişilere verilmesi gerektiğini düşünenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla iken, muhalif siyasetçilerden bu konunun gündeme getirilmesi ve mecliste konuşulmasını istiyor

Typ çalışanları
Typ çalışanları

Özel Güvenlik Facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu