typ işkur

Typ çalışanları için Bakan’a seslendi

Typ kapsamında çalışan ve milli eğitim bakanlığında sürekli işçi konumunda görev yapanlar için Talip Geylan twiter üzerinden milli eğitim bakanı Ziya SELÇUK ’u etiketleyerek seslerini duyurmaya çalıştı.

Milli eğitim bakanlığında Toplum yararına program (typ)kapsamında çalışan yaklaşık 30 bin okulda, 100 bine yakın personel süreli pozisyonda 9 aylık süre ile çalışmaktadır. Bilindiği üzere korona virüs salgını döneminde okulların kapanması ile birçok çalışan valilik oluru ile birçok kurumda görevlerini icra ettiler. Korona virüs salgınında en çok mücadele veren iş kollarından birisi ise typ çalışanları oldu. Birçok kaymakamlık ve valilik başaralı çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

Türk eğitim-sen meb çalışanları için çağrıda bulundu

Türk eğitim-sen genel başkanı Talip Geylan toplum yararına program kapsamında çalışan ve taşerondan kadroya geçen işçiler ile ilgili çağrıda bulundu. Milli eğitim müdürlüğünde çalışan taşeron işçilerinin sıkıntılarını gündeme getirdi. MEB’den açıklama beklediğini belirtti.

Typ
Typ

Talip Geylan açıklaması

Talip Geylan ‘ın twiter üzerinden bakan Selçuk2u etiketleyerek sorduğu sorular ise şu şekilde oldu.

2 Temmuz’a kadar okullarımız açık kalacak. 5 Temmuzdan sonra da telafi programı başlayacak. Ancak okullarımızda görevli İŞKUR personellerinin 20 Haziran’da işlerine son verilecek. Taşerondan kadroya geçirilen personel de 15 Haziran-14 Ağustos arasında zorunlu izne çıkarılacak.

Peki bu durumda; zaten okul aile birliği gelirleri neredeyse yok düzeyinde olan okullarımızın temizlik ve güvenlik hizmetleri nasıl yürütülecek?

Okul yöneticilerimiz bu hususta çok endişeli. MEB bu önemli probleme ivedilikle çözüm üretmelidir.

 

Kamu kurum ve kuruluşlarına alınan tüm ilanlar takip etmek için bizi sosyal medyadan takip ederek, Tüm ilanlara ulaşabilirsiniz.

Facebook için tıklayınız

İnstagram için tıklayınız

Twiter için tıklayınız

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün