Toplum Yararına Program

Typ çalışanları kadro umutlarını yitirmedi..

Typ çalışanları kadro umutlarını yitirmedi. Typ (Toplum Yararına Program) kapsamında kamu kurumlarında ve milli eğitim bakanlığında çalışan beden işçileri ve özel güvenlik görevlileri cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan kadroya geçebilmek adına hala umutlarını kesmediklerini belirttiler…


Milli eğitim bakanlığı bünyesinde çalışan temizlik ve güvenlik görevlilerinin çalışma sürelerinin yaklaşık 1,5 ay kadar bir süre kalmasıyla birlikte BİMER aracılığı ile bakanlar, milletvekilleri ve Cumhurbaşkanı olmak üzere kurumlara mail atmaya devam ediyorlar. Yaklaşık 45 50 gün gibi bir süre sonra 60 bine yakın milli eğitim bakanlığı bünyesinde çalışan typ (Toplum Yararına Program) işçileri issiz kalacak 8 ay gibi bir süre çalışma süreleri olan TYP Güvenlik ve temizlik işçileri şimdiden nasıl iş bulacaklarını düşünmeye başladı.

Typ çalışanları
Typ çalışanları

4 ARALİKTA TYP ÇALİSANLARİDA KADROYA GECEMEDİ

Kamuda çalışan taşeron işçilerinin 4 Aralık itibari ile sürekli işçi (kadro) olmalarına ve ödemede typ işçisi olarak çalışan Özel Güvenlik ve Temizlik işçilerini sevindirmişti hatta ailelerine müjdeli haber bile veren olmuştu, ne yazikki bu sevinçleri o dönemin çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Jülide sarieroglunun İŞKUR üzerinden çalışma hayatına başlayanların kadro talepleri olumsuz olacak açıklamaları ile yıkılmışlardı.

TYP İSCİLERİ TEKRAR DİRENİSE GECTİ..

Geneli milli eğitim bakanlığında çalışan typ işçileri çalışma hayatlarının bitmesine kısa bir süre kala tekrar birbirlerine kitlenerek bakanlar ve milletvekillerini sürekli işçi statüsüne geçmek için uğraşmaya başladılar. Typ işçileri ile yaptığımız görüşmede;

Typ çalışanları
Typ çalışanları

bizler milli eğitim bakanlığı aracılığı ile typ kapsamında çalışan kişileriz yarımızdan çoğu evli ve geçen senede aynı görevi yapmış kişiler, 4 Aralık’ta kadro döneminde çalışmamıza rağmen sırf işkur üzerinden çalıştığımızdan dolayı kadroya geçemedik, bu hiç adil olmadı cumhurbaşkanımızdan bizleri de kadroya geçirilmesini talep ediyoruz.

Bizler 8 aylık çalışma şartları ile nasıl ailelerimize bakabiliriz veya evlenecek olan arkadaşlarımız nasıl yuva kursun. Hükümet yetkililerinin sesimizi duyacağına inancımız var ve bu sebeple gerekli ve bize yardımcı olabilecek bazı siyasilere mail ve Cimer aracılığı ile sorunumuzu anlatmaya çalışıyoruz. Bizlerde kamu kurumunda çalışıyoruz ve sürekli işçi olmak bizimde hakkımız DEDİ.

Typ çalışanları hakkında daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu