Toplum Yararına Program

Typ çalışanları risk alıyorsak kadroda alalım

Typ çalışanları – Genel olarak milli eğitim bakanlığı bünyesinde 8 aylık çalışma hayatını sürdüren Typ güvenlik ve Typ temizlik görevlileri, Son zamanlarda dünyayı adeta etkisi altına alan ve çok sayıda ölümlere neden olan corona virüs ‘un ülkemizde de görülmesi sonucu boş okullarda beklemeye geçmişlerdi. Ülkemizde alınan tedbirlerin başında okulların kapatılması ve e-okul sistemine geçmesinden dolayı okulların boş olduğu bilinmekte. Ülke genelinde sağlık bakanlığı üzerinde sıkı tedbir alınması ve en büyük çabanın bu bakanlığın üzerinde olmasından dolayı bakanlık harekete geçerek bünyesinde çalıştırmak adına işçi alımına gittiği bilinmekte. Sağlık bakanlığı hem teçhizat hemide eleman eksiklerini gidermek adına çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Bu kapsamlarda Toplum yararına program (Typ) kapsamında çalışan personelleri valiliğin (olur) ‘u ile gerek duyulması halinde bulundukları illerdeki hastanelere yönlendirildiği bilinmekte.

Typ çalışanları
Typ çalışanları

Typ çalışanları risk alıyorsak kadroda alalım dedi

Typ olarak okullarda çalışan ve alınan tedbir bakımında eğitim kurumlarının e- eğitim sistemine geçmesi ile boşta kalan typ işçileri bulundukları illerdeki sağlık kuruluşlarına yönlendirilmek üzere hazır beklemektedir. Typ çalışanı güvenlik görevlisi ile yaptığımız röportajda ise; ‘’ bizler 8 aylık süre zarfında okullarda çalışan personelleriz ülkemizde son dönemlerde görülen korona virüs nedeni ile okullar kapatıldı ve biz adeta boş duruma düştük çeşitli illerdeki valiliklerin oluru ile bulundukları illerde çalışmaya başlanıldığı gibi bizlerde hazır şekilde bekliyoruz. Bizler devletimiz ve milletimiz için bu zor süreçte tabiki görevlendirildiğimiz birim ve kuruluşlarda göreve hazırız. Buradan devlet büyüklerimize seslenmek istiyorum biz böyle bir riskli alanda görev yapacaksak bizleri bulunduğumuz milli eğitim veya sağlık bakanlığı bünyesinde süreklilik vermelerini istiyoruz.

Typ çalışanları
Typ çalışanları

Bilindiği üzere ülkemizde son dönemlerde yaşadığı sıkıntılar ve ekonomik krizin yoğun olması nedeni ile 8 ay çalışma ile ailemize bakamıyoruz. Diğer dönemde  ismimizin çıkma olasılığı çok düşük. Artık Typ personellerinin sesi duyulsun ve bizlerde sürekli işçi kadrolarına alınmak istiyoruz’’ DEDİ.

Yaklaşık 60 bine yakın olarak 8 aylık çalışan Typ personelleri seslerini duyuramamaktan şikâyetçi oldukları ve süreklilik istediklerini belirttiler. Sağlık bakanlığı veya Milli eğitim müdürlükleri kapsamında kadroya geçip geçmiyecekleri hakkında bir açıklama ve bilgi olmaması ise Typ personellerini en çok üzen konu olduğu iddia ediliyor.

Özel Güvenlik Facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı