Toplum Yararına Program

Typ güvenlik bu sene iş başı yapacak mi ?

typ güvenlik bu sene iş başı yapacak mi ?

Çalışma sosyal güvenlik bakanlığı, İçişleri bakanlığı ve Milli eğitim müdürlüğü tarafından üçlü protokol yapılarak, yaklaşık 2 senedir aktif olarak çalışma yapan okul güvenlik görevlileri, bu sene tekrar alım olup olmayacağını merak etmekte.

Okul güvenlik görevlisi olarak İşkur üzerinden Typ kapsamında yılda, 8 aylık çalışma yapan güvenlik görevlileri bu sene ülkenin ekonomik bir Krizden dolayı, alımı olmayacağından endişe ettiklerini belirtiyorlar. Typ olarak başvuru yapmak için son 3 ay içerisinde SSK (sigorta) girişinin olmaması gerekmektedir.

Geçen sene okullarda güvenlik elemanı olarak çalışan ve geçen ay iş sözleşmeleri biten yaklaşık 50 bine yakın temizlik ve güvenlik görevlisi sigortalı bir işe girip girmemekte tereddüt içerisinden, bu yıl Typ kapsamında okullarda çalışma olmayacağından terettur ettiklerinden dolayı endişe içerisinde.

BU SENE ALİM OLACAKMİ

Henüz bir açıklama gelmezken, geçen sene ekim ayında alımlar başladığı bilinmekte. Bu sene yine alım olması söz konusu olduğunda yine okulların açılmasına yakın olarak Ekim ayında alım gerçekleştirileceği iddia ediliyor. İşkur yetkilileri ile yaptığımız görüşmede, bu sene alım olup olmayacağına dair henüz bir bilgi gelmediğini belirtmekteler, yine İŞKUR çalışanlarının da olması durumunda ekim ayında olacağını belirttiler.

Özel Güvenlik Haber olarak Typ kapsamında çalışan işçiler hakkında olumlu olumsuz bir durum söz konusu olduğunda sizlere ileteceğiz.

 

Typ güvenlik
Typ güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu