Toplum Yararına Program

Typ güvenlik bu senede kimsesiz

Typ güvenlik bu senede kimsesiz

Typ (toplum yararına program) kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına 8 aylık süreli (geçici) olarak çalışan personeller bu senede ilgisizlikten şikayetçi, 8 aylık işçi statüsünde çalışıyor olsalar da kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma hayatını sürdüren Typ güvenlik ve temizlik işçileri süreklilik istiyor. 3 yıldır süreklilik için mücadele eden çalışanlar mecliste bazı vekiller ile görüşme gerçekleştirecekleri iddia edildi. Güvenlik sendikalarından umutlarının olmadıkları ve görüşmenin bir anlamı ’nın olmadığı düşünen grup, Ankara’ya giderek meclis genelinde çeşitli partilerden destek talep edecekleri belirtiliyor.

Kadroya alınmayan Kit ve Typ işçileri

Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron sisteminde çalışırken cumhurbaşkanının talimatı ile kadroya geçen kamu kurum ve kuruşunda çalışan taşeron işçilerinin mağdur olanlarıda olduğu bilinmekte, bunun en büyük etkisini ise Typ kapsamında kamu kurumlarında çalışan işçiler etkilendi ve en büyük etkiyi ise Typ ve belediyelerde çalışan Kit elemanları olduğu bilinmekte.

Sendikaların umrunda değil

Geçen sene Typ kapsamında çalışan Typ güvenlik görevlileri bilindiği üzere mecliste cogu siyasi partiyi ziyaret ettiği gibi, bazı güvenlik sendikaları da ziyaretler ettiği bilinmektedir. Sendikaların Typ çalışanları hakkında hiçbir gelişmeye imza atmazken, Hepsi resmi sitelerinden paylaşımlar yaparak üye toplama çabasına girdiği iddia edilmişti. Bu sene Typ için meclise gidecek grubun ayarlandığı zaman  sendikaları ziyaret etmeyeceği iddia ediliyor. Bu kapsamda çalışan işçilerin en büyük isteği ise 8 aylık süre içerisinde çalışmak değil ve sürekli aynı kurumda çalışmak istediklerini belirtiyorlar.

özel güvenlik haber

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu