Ögg Haber

Typ güvenlik bugün çıkış aldı…

Typ güvenlik

Typ olarak okullarda 9 aylık süre zarfında görev yapan Typ Güvenlik ve Typ Temizlik görevlilerinin iş sözleşmeleri sonlandırıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 3 bakanlık aracılığı ile ortak imzalanarak okullara başlatılan ve 9 aylık iş zarfında çalışan Typ Çalışanları 25/06/2019 tarihi itibari ile sözleşmeleri bitti. Yaklaşık 2 yıldır okullara güvenlik görevliside istihdam edilerek güvenli okul kapsamında çalışan Güvenlik Görevlileri Milli Egitim Müdürlükleri, Okul Yönetimleri, Emniyet ve mahalle karakollarının da iş yükünü üstünden alan Typ Güvenlik Görevlileri 2 yıldır süreklilik için mücadele etse de, Kadro için yalnız kalan  güvenlik görevlileri mücadeleden başarısız oldu.

Typ Güvenlik Kadro Umudu Tükendi…

4 aralık 2016 yılında kamu kurum ve kuruluşunda çalışan taşeron işçilerin cumhurbaşkanının talimatı ile kadroya geçmesiyle devlette süreklilik kazandığı bilinmektedir. o dönemde okullarda güvenlik olarak çalışanlar işçilerde umutlandığı hatta 4 aralık cumhurbaşkanının yerel medyada açıklamasının üzerine bayram sevinç yaşayan okullardaki özel güvenlik görevlileri, KHK’nin tam metninin açıklanması ile sadece işkur üzerinden çalışan personellerin yararlanamadığını öğrenmekle beraber adeta hayal kırıklığına uğramıştı. o zamanın çalışma ve sosyal güvenlik bakanı olarak görev yapan Jülide sarıeroğlu ntv kanalında khk ‘nin tam metnini açıklayarak adeta işkur çalışanları mücadele kararı aldı

SİYASİLER İLE BİR ARAYA GELDİLER

çeşitli illerde çalışan Typ Personeli sosyal medyada bir araya gelerek mücadele kararı aldı ve yaklaşık 10 kişiye yakın çeşitli illerdeki işçiler Ankara da buluşarak Siyasi parti ve sendikalardan mücadelelerine yardım ve süreklilik istediklerini dile getirdikleri bilinmekte.

özel güvenlik
özel güvenlik haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Koruma Guvenlik onlisans mznyum 3 yuksek onur belgrm var Ozellesen corum şeker fab cikarttilar hic olmazsa bu TYP okulda surekllik verin 100 gunluk eylem bilani bumu hani istihdam seferberligi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı