Güvenlik İş

Typ güvenlik görevlileri iş garantisi mücadelesine devam ediyor

Typ güvenlik görevlileriToplum yararına program kapsamında 8 aylık süre zarfında çalışan ve geçici işçi statüsünde çalışan Typ güvenlik görevlileri sürekli işçi olmak için mücadelelerine devam etmekte. Hiçbir siyasi ve STK’dan destek almadan kendi içlerinde mücadele veren işçiler twiter ve facebook, sosyal medya üzerinde devamlı seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Yaşam mücadelesinin 8 aylık çalışma hayatı ile sürdüremeyeceklerini bu sebeple de kadro değil süreklilik istiyoruz diyenlerin sayısı azımsanmayacak sayıda fazla olduğu görülmekte.

Typ güvenlik ve temizlik çalışanlarını Siyasi partiler görmüyor

Başta hükümet olmak üzere hiçbir siyasinin Typ çalışanlarını, görmezden gelmesine sitem ettikleri belirtiliyor. Sadece iyi parti milletvekili İsmail koncuk ’un geçtiğimiz dönemlerde vermiş olduğu önergeden başka bir siyasinin typ hakkında bir açıklama ve destek vermediği bilinmektedir. Hatırlandığı üzere geçtiğimiz yıl bir grup temizlik ve güvenlik hizmetinde çalışan toplum yararına program kapsamında çalışan işçi Ankara’ya giderek siyasiler ve sendikalar ile görüşmüş, çoğundan süreklilik için yardımı sözü almasına rağmen bir gelişme yaşanmadığı bilinmektedir. Bu yıl ise hiçbir siyasi ve STK ile görüşmeden tek başlarına mücadele etmeye devam ediyorlar.

Typ güvenlik görevlileri
Typ güvenlik görevlileri

Typ güvenlik görevlileri ‘ne sendikalardan destek yok

Toplum yararına program kapsamında okul güvenlik görevlilerine hiçbir güvenlik sendikasından destek gelmediği görülmekte. Bazı sendikalar yanınızdayız deseler de, toplu sözleşme yapamadıklarından dolayı oralıklı olmadıkları iddia ediliyor. Bilindiği üzere şu anki özel güvenlik sendikaları toplu sözleşme imzalayamadığı ve özel sektör çalışını personellere fazla bir katkısı olmadı genel olarak kamu kurum ve kuruluşunda çalışan işçilere yönelik faaliyet yürüttükleri görülmektedir.

Typ güvenlik görevlisi; bizler neden ayrıştırılıyoruz

Typ güvenlik görevlileri ile yaptığımız görüşmede; Bizler kamu kurumu olan milli eğitim bakanlığı ‘na bağlı okullarda çalışan personelleriz, ve bizler maalesef diğer kurum çalışanlarından ayrıklaştırılıyoruz bizlerde işlerimizde süreklilik istiyoruz. Bu pandemi döneminde bile canla başla mücadele verdik, yine vermeye hazırız, ama artık yetkililer sesimizi duymalarını istiyoruz. 8 aylık süre çalışıp ailemize nasıl bakacağız, bunun artık düzenlenmesi gerekmekte süremiz kısa süre sonra sonlanacak. Bizleri bu ülkemizin zor zamanlarında işsiz bırakmayın lütfen siyasiler buna artık bir çözüm bulsun. DEDİ.

Typ güvenlik görevlileri
Typ güvenlik görevlileri

özel güvenlik facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün