Toplum Yararına Program

Typ güvenlik görevlileri yalnız bırakıldı

Typ güvenlik görevlileri – Toplum yararına program kapsamında 8 aylık işçi statüsünde çalışan typ güvenlik görevlileri, STK ‘lar tarafından yalnız bırakıldı. Son dönemlerde ülkemizin başına bela olan covid-19 kapsamında canla başla mücadele ile sıkça gündeme gelen okul güvenlik görevlileri, işlerinde süreklilik istemektedir. Bu konuda gerek siyasiler, gerekse özel güvenlik sendikaları bu duruma adeta sessiz kalır durumda olduğu görülüyor. Devamlılıkları sadece 8 ay gibi bir süre süren özel güvenlik görevlileri ‘nin çalışma sürelerinin bitmesine çok kısa bir süre kalması ile şimdiden kara kara düşünce içerisine girdikleri iddia ediliyor.  

Okul güvenlik görevlileri covid-19 sürecindeki emeği yok sayılmamalı

Okul güvenlik görevlileri, bilindiği üzere okulların, bu dönemde hızla yayılan salgın nedeni ile kapatılması ile çalıştıkları kurumlarda boşta kalmışlardı. Boşta kalan okul güvenlik görevlileri, valilik oluru ile gerek duyulan kamu kurum ve kuruluşları veya salgında alınan tedbir bakımından,  park bahçe, Pazar ve halka açık ve yoğun alanlara görevlendirildiler. Çoğu alanda karşımıza çıkan okul güvenlik görevlileri, korumaz, sadece bere ve eldiven ile gerek duyulan alanlarda halkın sağlığı için görev yapmış ve risk faktörünün az olduğu il ve ilçelerde tekrar bağlı bulundukları okullara geri çekilmişlerdir. Genel olarak Bağlı bulundukları Kamu hastaneler, postaneler, bankalar, Pazarlar, Park ve bahçe gibi halkın yoğun olduğu bölgelerde görevlerini icra ettikleri bilinmekte.

Typ özel güvenlik görevlileri süreklilik istiyor

Toplum yararına çalışan özel güvenlik görevlileri ve temizlik işçileri, ülkemizin bu zor döneminde kendilerine uzanacak bir beklemekte olduğu belirtiliyor. Ülkenin ekonomik olarak bu zor süreç içerisinde yakında işleri işlerinin bitmesine yaklaşık 20 ile 30 gün kalan çalışanlar, ‘’biz kadro istemiyoruz, süreklilik istiyoruz. Gelecek yıl ismimizin çıkacağı veya kura da seçilebileceğimiz belli değil, bizler ailemize nasıl bakacağız işsizler kervanına katılmak istemiyoruz’’ diyerek siyasilerin gündemine gelmek istiyorlar. Özel güvenlik haber olarak toplum yararına program kapsamında çalışan işçilerin haberlerini gündeme getirmeye devam ederken, siyasilerin bu 8 aylık çalışma sistemine bir çare bulunmalarını istiyoruz.

Typ güvenlik görevlileri
Typ güvenlik görevlileri

özel güvenlik facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu