Toplum Yararına Program

Typ güvenlik işkur üzerinden alım yapıyor

Typ güvenlik işkur üzerinden alım yapıyor

Typ güvenlik olarak 8 aylık işçi statüsünden milli eğitim müdürlüğüne bağlı okullarda çalışmak isteyen güvenlik görevlileri işkur başvurularını beklemeye devam ediyor. Yaklaşık 3 yıl önce çalışma sosyal güvenlik bakanlığı, içişleri bakanlığı ve milli eğitim bakanlığının 3’lu protokol ile hayatımıza giren ve okullara güvenlik alımı bu yılda devam ediyor. İşsizliği bir nebzede olsa kısa dönem düşürmeyi hedefleyen hükümet Toplum yararına program kapsamında okullara güvenlik ve temizlik işçisi almaya devam ediyor. Yaklaşık 60 bine yakın kişiyi istihdam edecek milli eğitim bakanlığı bu alımları işkur üzerinden yapmaktadır. 3 yıldır hayatımızda ve okullarda olan typ güvenlik görevlileri cogu kesim tarafından olumlu karşılanmış durumda.

Typ arama işkur sitesinde

Toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyen işsiz kesim typ araması yaparak bulunduğu ildeki okullara girmek için typ başvuruları takip ediyor. Gecen yıllara göre bu sene yoğun ilgi gören toplum yararına program, işsizliğin en yoğun olduğu bu yıl, İŞKUR’a yoğun şekilde başvuru olduğu iddia ediliyor. Cogu kişi internet üzerinden başvurularını gerçekleştirirken, işkur giriş bilgileri olmayan kişiler ise bulundukları illerdeki işkur önlerinde uzun kuyruklar oluşturmaya devam ediyor. Cogu ilde işkur başvuruları açılıp tarihler biterken bazı illerde ise henüz başvurular başlamaması Typ başvurusu bekleyenlerin sitemine neden oldu.

İşkur başvuru

İşkur başvurularını yoğun şekilde takip eden toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyen kişilerin yoğunluğu nedeni ile cogu kez işkur resmi sitesi zaman zaman yavaşlamaya neden olduğu görülmektedir. Typ başvurularını bekleyen vatandaşlar gün içerisinde sık sık işkur sitesine  girerek başvuruları takip etmeye devam etmektedir. İşkur başvurularını bekleyen vatandaşların bilmesi geren en önemli konu ise işkur ilanları her gece saat 24:00 itibari ile güncellemektedir. Günden sadece bir ilanlar güncellenmekte oda gece 24:00 itibari ile olmaktadır, gün içerisinde birden çok siteyi takip etmenin bir anlamının olmadığı bilinmektedir. Özel güvenlik haber (Ögg haber) sitesi olarak Typ güvenlik ile alakalı ciddi konularda değerli takipçilerimizi bilgilendirme veya özel güvenlik facebook sayfamızdan paylaşımlar yapılmaktadır.

özel güvenlik
özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu