Toplum Yararına Program

Typ Güvenlik pazarlarda görevlendirildi

Typ güvenlik – Toplum yararına program ‘da çalışan güvenlik görevlileri Pazar giriş ve çıkışlarında görevlendirildi. Corona virüs ’ün ülkemizde görülmesi ve can kayıplarının hızlı şekilde artmasından dolayı hükümet çeşitli tedbirler almaya devam ediyor. Typ güvenlik görevlileri, okulların virüs nedeni ile kapatılmasının ardından çeşitli gerekli birimlerde çalıştırılmaya başlandı. Bunları biri ise Afyonkarahisar ilinde gerçekleşti, il hıfzıssıhha meclis kararı neticesinde pazarların giriş ve çıkışları demir bariyerler yardımı ile korumaya alınırken, pazarın giriş ve çıkışlarında önlem almak amacı ile okul güvenlik görevlileri görev yapmaya başladı.

Typ güvenlik

65 yaş ve 20 yaş altı engelleyici önlem

İl hıfzıssıhha meclis kararı neticesinde pazarların giriş çıkışları tedbir amaçlı güvenlik görevlileri tarafından kontrol altına alınırken, bu tedbir sonucunda 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişilerin toplu alanlara girmesini önlemektir. Corona ‘ya yakalanma riski ve bulaştırma etkisi olan kişilerin ülke genelinde çeşitli tedbirler alınmasının sonucu okul güvenlik ve temizlik görevlileri gerek duyulan projeler ve birimlerde çalıştırılmaya devam edileceği belirtiliyor. Bir çok ilde ise Typ Güvenlik görevlileri bulundukları ildeki hastanelerde görev almaya başlamıştır.

Typ güvenlik
Typ Güvenlik

Özel güvenlik haber olarak toplum yararına program kapsamında çalışan işçilerin görevlendirme ile gittiği kurumlarda yaşadığı sıkıntıları dile getirmeye çalışmaya devam edeceğiz.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu