Toplum Yararına Program

Typ güvenlik son dakika haberleri

Typ güvenlik son dakika bilgilerini özel güvenlik haber sitemiz olan www.ozelguvenlik.com.tr sitemizden 7/24 saat bilgi sahibi olabilirsiniz.

Typ (toplum yararına program) kapsamında okullara alınacak özel güvenlik görevlileri için hizmet vermeye devam etmektedirler. Türkiye geneli son dakika özel güvenlik haberleri yayınlayan sitemiz yayın hayatına başladığı günden bu yana okurlarına tarafsız ve en hızlı biçimde haber vermeye devam etmektedir. Site kurucu ve yöneticileri sektör içinden yani özel güvenlik görevlisi olmasından dolayı sektörde yaşanan tüm sıkıntıları bilmekte ve okurlarına daha hızlı biçimde diyalog kurarak sıkıntı olan konuya bir an önce çözüm ve uyarı sunulmak için çaba sarf etmektedir.

Typ güvenlik son dakika

Typ güvenlik son dakika

Toplum yararına program olarak bilinen ve halk dilinde kısaltılmış şekli ile bilinen Typ iş gücünü artırmak için devlet teşviki ile kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet alımı yapan ve bununda çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına bağlı hizmet veren İŞKUR aracılığı ile yapmaktadır. Çeşitli kurumlarda çalışma fırsatı veren typ (toplum yararına program) geçen yıl bir ilk yaparak milli eğitim, İçişleri bakanlığı ve sosyal güvenlik Bakanlığı’nın ortak protokolü ile devlet okullarına typ kapsamında özel güvenlik görevlisi yerleştirmesi de yaptığı bilinmekte.

Typ kapsamında 8 aylık bir çalışma süresi olduğundan dolayı okulların kapanması ile özel güvenlik görevlilerinin sözleşmeleride askıya alınarak çıkışları verilmiştir. Okulların açılmasını bekleyen typ başvurusunda bulunacak özel güvenlik görevlileri cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her okula bir polis görevlendireceğiz sözleri ile adeta hayal kırıklığı yaşarken, konunun ayrıntısına değinmediği bilinmektedir, başvuru için bekleyen yaklaşan 10 bine yakın özel güvenlik görevlisi hükümetin acil yapılması gereken projelerin detayını açıklanmasını beklemektedir. Suriye’den bugün haber merkezime yansıyan bir habere göre ise

Typ güvenlik son dakika

Typ güvenlik son dakika sendika sahip cıktı

Özel Güvenlik Sendikası olan Bağımsız Güvenlik Sen genel başkanının Emniyetin yapmış olduğu bir toplantıya katıldığını ve burada Typ kapsamında gözaltına kullardan çalışan özel güvenlik görevlilerinin durumlarının sorulması üzerine, emniyet amirlerinin cevabı ise okullarda görev yapan özel güvenlik görevlilerinden emniyet teşkilatının memnun olduğunu işlerini bir hayli rahatlattığını ve bu dönemde okullarda güvenlik görevlileri gören yapacağını ve sayılarının artırılması bir çalışma yapıldığını beyan ettiğini genel başkan bizlere iletti. Typ güvenlik olarak çalışma hayatının sıkıntılarından bahseden bağımsız güvenlik sen başkanı Hakan ilhan, emniyet teşkilatının sıkıntılardan haberdar olduklarını ve düzenlemelerin yapılması gerektiğini bunun ise kısa bir sürede gerçekleşebileceğini ve çalışma yapılabileceğini belirttiklerini bizlere aktardı.

Typ güvenlik başvuru ‘larinin yakın bir tarihte yine işkur aracılığı ile ilan edilmesi bekleniyor.

Typ güvenlik son dakika haberleri

özel güvenlik

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.