Toplum Yararına Program

TYP güvenlik süreklilik gelecek mi ?

TYP güvenlik süreklilik
TYP güvenlik süreklilik

TYP güvenlik süreklilik gelecek mi – Toplum yararına program ‘da 8 aylık süreli işçi statüsünde, çalışma hayatını sürdüren okul güvenlik görevlileri ’nin, sözleşmelerinin bitmesine kısa bir süre kalması sonucunda seslerini siyasiler duyurma çabası içerisine girdikleri görülmektedir.  Typ kapsamında bulundukları kurumlar da en fazla 24 ay çalışabilen ve okullar kapandığı dönemde sözleşmeleri fesh edilen süreli işçiler, tekrar Typ başvurusunda isimlerinin çıkıp çıkmayacağı endişesi taşımakta olduklarını ve bu nedenle süreklilik istediklerini dile getiriyorlar. Ülkemizin son döneminde adeta başına bela olan korona virüs nedeni ile, okulların belirli bir süre kapalı kalması ile, Typ güvenlik görevlileri ve Temizlik personelleri bulundukları illerdeki valilik oluru ile gerek duyulan kurumlara çekilerek görevlerini yapmaya devam ettikleri bilinmektedir.

TYP güvenlik süreklilik

Devlet okullarında güvenlik görevlileri başka kurumlara yönlendirildi

Korona virüs ‘ün Türkiye’de sıkça rastlanmaya başladığı dönemlerde devlet okullarında çalışan güvenlik görevlileri gerek duyulan birimlere yönlendirildi, Hastane, Pazar girişleri, ptt bölgesi, park bahçe, bankalar gibi risk alanı olan bölgelerde, okulların kapalı olmasından dolayı görev yapan Typ güvenlik görevlilerinin, yanı sıra Typ Kapsamında çalışan temizlik görevlileri, ise genel olarak hastane ve pandemi birimlerine görevlendirildiler. Korona virüs ‘ün yayılmaması için mücadele veren işçileri yetkililerden süreklilik istemekte.

Typ güvenlik video çekip destek istedi

Typ kapsamın çalışan ve çalışma sürelerinin bitmesine yakın bir grup güvenlik görevlisi bir video ile seslerini siyasilere duyurmak, adına sosyal medya üzerinden yayın yapmaya başladı.  Yapmış oldukları videoda ise şu sözlere yer verdiler;

‘’sayın cumhurbaşkanımız ve sayın içişleri bakanımız, Ülkemizin ve dünyanın yaşadığı covid-19 salgını kapsamında okullarda görev yapan, Typ özel güvenlik görevlileri geçici bir süreyle, valilik denetiminde emniyet güçlerine, yardımcı olmak için, başta karantina bölgeleri olan. Kontrol noktaları, hastaneler, kaymakamlıklar, sosyal yardımlaşma ve ptt ’de görev yapmaktadırlar. Bizler typ özel güvenlik görevlileri, olarak her yıl olduğu gibi 8 – 9 ay geçici süreyle çalışıp tekrar işsiz kalmak istemiyoruz. Bu uygulamanın sürekli ve kalıcı olmasını istiyoruz.’’ DEDİ.

TYP güvenlik süreklilik
TYP güvenlik süreklilik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı