Toplum Yararına Program

Typ güvenlik tepkisi büyüyor

Typ Güvenlik görevlilerinin tepkisi büyüyor. Tüm Türkiye’de okullara alınacak olan Güvenlik Görevlileri ‘nde en az lise mezunu olma şartı kaldırılmış ve aranmazken Sivas’ta bu şartın halen aranıyor olması tepki topluyor.

Tüm Türkiye’de ilköğretim Yeterli iken Sivas’ta Neden Lise Mezunu?

WhatsApp hattımıza gönderilen mesajlar sonrası konuyu gündeme getiriyor ve Sivaslı işsiz ilköğretim mezunu Güvenlik Görevlileri adına düzeltme talep ediyoruz.

Typ güvenlik “25-45 yaş sınırı ve en az lise mezunu olma şartı kaldırıldı”

Başvurular 17 Eylül tarihinde başlayacağını söyleyen Trabzon İşkur Müdürü Zengin, “Başvuru yapacak olanlarda bir önceki yıl yapılmış olan protokolle konulmuş olan 25-45 yaş sınırı ve en az lisemezunu olma kısıtlaması yeni protokolle kaldırılmış olup başvuracak kişiler en az ilköğretim mezunu olmaları, özel güvenlik görevlisi sertifikası sahibi olmaları ve sertifikaların süresinin 28 Haziran 2019 tarihine kadar geçerli olması yeterli olacaktır.” şeklinde açıkladı.

Typ güvenlik
Typ güvenlik

Benzer şekilde bir çok ilde yapılan açıklamalarda ilk öğretim mezunu olmak yeterli iken Sivas İşkur tarafından yapılan duyuruda başvuracak kişilerde en az lise mezunu olma şartı aranıyor.

WhatsApp hattımız 0555 898 15 58’e güvenlik sertifikasına sahip bir çok vatandaşın gönderdiği mesajlar sonrası gündeme getirdiğimiz bu konu hakkında İşkur yetkililerinden açıklama veya düzeltme bekleniyor.

SİVAS İŞKUR DUYURUSU

Bu konuda bize destek veren; büyük sivas sitesi yönetimine teşekkür ederiz

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu