Toplum Yararına Program

Typ işçi alımı

 

typ işçi alımı yapacağını duyurdu. Bilindiği üzere toplum yararına program kamu kurum ve kuruluşlarında süreli 9/6 aylık çalışma sistemidir. Birçok kamu kurum ve kuruluşları Typ İşçi Alımı gerçekleştirerek süreli çalışma sisteminde personel ihtiyaçlarını gidermektedir. Bu kapsamda en son olarak milli eğitim bakanlığı yaklaşık 90 bin toplum yararına program kapsamında eleman alımı gerçekleştirerek okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi istihdam etmektedir.

İşkur typ başvuru

Son dönemlerde korona virüs salgının artması sonucunda birçok il’de il sağlık müdürlükleri personel alımı yapmaktadır. 6 aylık çalışma sistemi üzerinden birçok il sağlık müdürlükleri bünyesinde çalıştırmak adına şoför alımı gerçekleştirmek. Bugün (27.11.2020) tarihi itibari ilede ordu il sağlık müdürlüğü, kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere 50 şoför alımı gerçekleştireceğini ve alımın Türkiye iş kurumu resmi sitesinden gerçekleştirilebileceğini duyurdu.

İşkur typ personel alımı şartları

Toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyen adaylar belli şartlar aranmaktadır. Bu şartları incelemek için tıklayınız. İl sağlık müdürlüklerinin alacağı personellerden ise en düşük b sınıfı ehliyete sahip olunması gerekmektedir. Ordu il sağlık müdürlüğünün açmış olduğu ilanın son başvuru tarihi 28.11.2020 olmaktadır.  Aşağıda verdiğimiz linki tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru için Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu