typ işkur

Typ işkur başvuruları ara tatilde bekleniyor.

Typ işkur başvuruları 81 şehirde, ara tatilde başlaması bekleniyor. Bu hafta ara tatilin başlaması ile Toplum yararına program kapsamında çalışmak isteyen vatandaşların ilanları takip etmesi gerekmektedir. Yayınlanması beklenen Typ işkur ilanlarının kısa süreler içerisinde aktif kalacağı bekleniyor.

81 ilde her yıl alınan typ güvenlik ve temizlik personellerinin bu yıl olmaması okullarda hijyen ve güvenlik bakımından eksikliğine neden olması nedeni ile, birçok okul yönetimi bulundukları il milli eğitim müdürlüklerine alımların tekrar aktif olması için bilgeler sunduğu iddia ediliyor.

Hangi Branşlarda Görev Veriliyor?

Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslah, Erozyon engelleme çalışmaları TYP bölümlerinde uygulandığı belirtilmiştir.

TYP İş İlanları Başvuru Şartları

Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanlardan hane gelirlerinin net asgari ücretin bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

Başvuru tarihinden önceki son 1 aylık sürede sigortalı olmamak. Emekli ve malul aylığı almama şartı var. Alt yaş 18 ve üst yaş olarak 50 olduğu belirtilmiştir.

İŞKUR TYP başvuru ekranı

Kaynak: kamupersonelialim com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu