typ işkur

Typ işkur personel alımı yayınladı.

Typ işkur üzerinden personel alımı için ilan yayınlandı. İşkur üzerinden Kamu kurum ve kuruluşlarında süreli işçi pozisyonunda görev almak isteyen vatandaşların merakla beklediği typ işkur ilanları aktif olmaya tekrar başladı.

Yılsonuna yaklaşırken işkur, toplum yararına program kapsamında personel alımı yapmaya başlama. Birçok işsiz ve çalışmak için yaş şartına takılan vatandaşın beklediği toplum yararına program aylar sonra yeni bir ilan yayınladı. Valilik İşkur üzerinden personel alımı yapacağını duyurdu.

İşkur typ başvuru şartları

İşkur typ başvuru şartları ise;

En az ilkokul mezunu olmaları gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak başvuru yapacak adayların 18 yaşını tamamlamış olması 50 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor.

Kamu haklarından mahrum olmamaları gerekmektedir.

Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı ve yükızartıcı suçlardan ceza almamış olup, 6 aydan fazla ceza almamış olmak.

Erkek adayların askerliğini yapmış olması muaf bulunması, çağına gelmemiş olması, görev yapmaması veya ilişiği bulunmaması şartlar arasında bulunuyor.

Adayların daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkartılmamış olması veya görevinden alınmamış olması isteniyor.

Görevini yapmasına sağlık ve bedensel herhangi bir engeli bulunmaması, bulaşıcı hastalığı olmaması gerekmektedir.

Balıkesir TYP Başvuruları Nereye Yapılacaktır

Başvurular 29 Ekim 2021 tarihi 23:29 saatinde sona ermiş olacaktır.

Başvurular İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden 304472 iş ilan numarası üzerinden veya alo 170 hattı üzerinden yapılacaktır.

Şahsen veya posta yoluyla başvurular olmayacaktır. Yanlış belge ve beyanda bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecek olup haklarında işlem yapılacaktır, son başvuru tarihini aşan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Adayların Balıkesir Karesi ilçesinde son 6 ay içerisinde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

Diğer şehirler için ilan başvuru ekranı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün