Toplum Yararına Program

Typ işkur personelinin covid-19 aşı önceliği olacak mı?

 

Typ işkur çalışanları bilindiği üzere genel olarak, okul ve belediye gibi kurumlarda süreli şekilde çalışma hayatlarını sürdürmektedir. Son dönemlerde korona virüs salgının yoğun şekilde tavan yapması üzere, gerek duyulan illerin valilikleri aracılığı ile çeşitli kurumlara görevlendirilme yapılmaktadır. Son dönemlerde en çok görevlendirme yapılan kurumlar ise il sağlık müdürlükleri ve filyasyon ekipleri olduğu bilinmektedir. Görevlendirilen kurumlarda acemilik çeken typ işkur personelleri görevlerini eksiksiz yapmaya gayret etmekte olduğu görülmektedir.

İşkur typ covid-19 aşı önceliği var mı?

Covid-19 salgının ülkemizden yoğun şekilde gözlemlenirken, toplum yararına program kapsamında görev yapan işçiler sağlık çalışanlarına ve filyasyon ekiplerine yardım amacı ile görevlendirilme yapıldı. Hükümet ise covid-19 salgını nedeni ile hızlı adımlar atmaya çalıştığı çıkan haberlerde görülmekte. Çin ile covid-19 aşısının anlaşmasını sağladığı bilinmektedir. Çin’den bir defada aşının gelmesi imkânsız olduğu için kısım kısım geleceği belirtildi. Gelen aşı ilk olarak sağlık çalışanları, yaşlılar, 2.ci derece riskler vs. diye dağılım gerçekleştirilecek.

Typ işkur
Typ işkur

Görevlendirilen typ çalışanlarına öncelik olacak mı?

Typ işçileri genel olarak sağlık kurumlarının üzerinde ve filyasyon ekiplerinde çalışmaya başlaması sonucu birinci dereceden risk grubuna girmekte olduğu bilinmektedir. Typ olarak şoför olarak çalışan, temizlik görevlileri ve özel güvenlik görevlilerine, sağlık çalışanları gibi öncelik verilmesi gerekmektedir. Hastalar ve risk taşıyan kişiler ile birebir maruz kalan typ çalışanlarının birinci dereceden risk grubu olarak aşılanmada öncelik verilip verilmeyeceği hakkında bakanlığa bilgilendirme yazısı göndererek görüşlerini almak için ogg haberler olarak istekte bulunduk. Yazının bizlere ulaşması ile typ çalışanları okurlarımız ile paylaşılacaktır.

Typ işkur hakkında daha hızlı bilgi almak için sosyal medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu