Toplum Yararına Program

typ işkur personelleri biran önce başlamalı dedi

typ işkur personellerinin biran önce başlaması gerektiğini belirten çok sayıda kişinin olması, typ çalışanlarının önemini ortaya koyuyor. Milli eğitim bakanı Ziya SELÇUK 31 ağustos okulların açılacağını duyurdu. Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl okulların temizlik personellerinin çok daha önemli. Bu durumda ise okul yönetimlerini düşünce sardı. Temizlik personeli olmayan veya yetersiz olan okullarda ise hijyen çalışmaları zafiyet uğrayacak gibi.

Typ işkur çalışanları hakkında eğitim bir sen görüş bildirdi

Eğitim bir sen kayseri 1 nolu şube başkanı görevini yürüten Aydın kalkan konu ile alakalı düşüncelerini paylaştı. Kalkan; okullar eğitim öğretim yılı öncesi hazırlıklarına devam ediyor. ama maalesef cogu okulda temizlik yapacak personel yok. Okul yönetimleri rahatsızlıklarını bizlerle paylaşıyor. Son dönemlerde okulların temizlik ve güvenliği işkur üzerinden istihdam edilen kişiler tarafından sağlanıyor. İşkur ’un okullara görevli olarak gönderdiği personellerin görevi haziran ayı itibari ile bitti. Bu dönemde okulların çoğunda hizmetli personel yok, ifadelerine yer verdi.

typ işkur
typ işkur

Kayseri eğitim bir sen 1 nolu şube başkanı kalkan açıklamalarını bu şekilde belirtti. 2020-2021 eğitim öğretim yılı için typ işkur personelleri okullar açılmadan önce yapılmalı. Okul yönetimleri bu durumdan çok mustarip. Okullarda temizlik yapacak personel yok. İşkur her yıl okullarda başlamadıktan sonra toplum yararına program personellerini alıyordu. Ama maalesef bu sene milyonlarca çocuğumuz ve personellerimiz tehlike altında. Çocuklarımız ve okullar tehlikeye atılmamalı. İşkur typ personelleri bu yıl en geç ağustos ortasında typ temizlik ve typ güvenlik görevlilerinin, görevlendirilmesi yapılmalı. Yoksa temizlik ve güvenlik açığı ortaya çıkacak.

Milli eğitim bakanı Selçuk’un bu konuyu bir an önce görmesi gerekmektedir. Okul yönetimlerinin sıkıntı ve riskten kurtulması gerekmektedir.

Typ işkur hakkında daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu