Toplum Yararına Program

typ kadro varmı

typ kadro varmı sorusu, okullarda toplum yararına program kapsamında çalışan 9 aylık işçilerin en çok sorduğu soru haline geldi. Bilindiği üzere milli eğitim bakanlığı okulların açılması ile bünyesinden 90 bine yakın işkur üzerinden 9 aylık işçi çalıştırmaktadır. 90 bine yakın işçinin en çok merak ettiği konuların başında ise Typ kadro varmı sorusu gelmektedir. Türkiye iş kurumu üzerinden her yıl değişik kişilerin alınması ile yürütülen typ temizlik ve typ güvenlik görevlileri her yıl, işlerinde süreklilik için mücadele ettikleri gerek sosyal medyada gerekse yerel haberlerde sıkça gündeme gelmektedir.

TYP süreklilik son Dakika

Toplum yararına program kapsamında okullarda ve değişik kurumlarda görev yapan işçiler, sosyal medya üzerinden typ kadro için siyasilerden destek istemeye devam ediyor. Birçok değişik partilerin milletvekilleri ile görüştükleri bilinmektedir. Ama maalesef 3 yıldır henüz netlik bir durum oluşmamıştır. En son olarak milliyetçi hareket partisi ’nde bir milletvekili gündeme getirerek işkur typ işçilerini umutlandırdığı bilinmektedir. Üzerinden yaklaşık 3 4 ay geçmesine rağmen hala sosyal medya üzerinden milletvekilinin paylaşımları dolaşmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda ise iyi parti ve cumhuriyet halk partisi milletvekilleri gündeme getirmiş olsa da hükümet tarafından dikkate alınmadığı bilinmektedir.

Meb typ çalışanları pandemi döneminde mücadelenin en önünde

Meb bünyesinde görev yapan toplum yararına program çalışanları, ülkemizin başına bela olan korona salgını döneminde okulların kapanması sonucu birçok kurumda görev yaptığı bilinmektedir. İl İl görevlendirildikleri kurumlar değişiklik gösterse de hastaneler, filyasyon ekipler, postaneler, Pazar ve çarşı devriyeleri gibi birçok alanda görev yaptıkları bilinmektedir. Typ Kadro Varmı sorusunu soranların birçoğu ise ‘’bu dönemde ülkemize sağlık personeli kadar destek verdik, sağlık kurumları başta olmak üzere diğer kurumlarda sürekli işçi olarak çalışanlar gibi bizlerde süreklilik istiyoruz’’ sitemi etmeye devam ediyorlar. 2021 typ kadro gelip gelmeyeceği henüz belli olmazken, son dönemlerde ise toplum yararına program kapsamında görev yapan işçilerin gerek sosyal medyada gerekse yerel basında haberlerinin çıkmaması ise toplum yararına program çalışanlarını üzdüğü belirtilmekte.

Bizleri sosyal medya üzerinden takip ederek typ hakkında çıkan haber ve ilanlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu