Toplum Yararına Program

typ kapsamında çalışanlar zorlu çalışması devam ediyor

 

typ kapsamında çalışanlar pandemi döneminde en zorlu çalışmayı yürütmeye devam ediyor. Dünyanın başına bela olan ve ülkemizde de ciddi anlamda adından söz ettiren korona virüs salgını nedeni ile birçok iş kolu çalışanlarının iş yükü neredeyse 2 katına çıkmış durumda. Bu zorlu süreçte en zor süreci yaşan iş kolları arasında Typ kapsamında çalışanlar diyebiliriz. Toplum yararına program kapsamında okullarda çalışan özel güvenlik ve temizlik personelleri bulundukları illerin gerek duyulduğu kamu kurum ve kuruluşlarına yönlendirildiği bilinmektedir.

 

Typ güvenlik görevlileri sokaklarda

Toplum yararına program kapsamında okullarda görev yapan Typ güvenlik görevlileri bulundukları illerdeki valiliklerin oluru ile gerek duyulan kurumlara yönlendirildiği bilinmektedir. Hastaneler, postaneler, Pazar ve çarşı devriyeleri gibi alanlara da görev yapmaktadır. En zorluk çekilen alan ise dışarı alanlar olduğu bilinmekte. Havalarının soğuması sonucunda çarşı, Pazar devriye görevi verilen personellerin soğuk hava şartları nedeni ile zorluk çektikleri belirtiliyor.

 

Typ temizlik personelleri korona virüs içinde görev yapıyor

Toplum yararına program kapsamında okullarda görev yapan temizlik personelleri ise pandemi, hastaneler gibi alanlarda kamu kurumunda çalışan işçilere yardımcı personel olarak görevlendirildiği bilinmektedir. 8 aylık süreli işçi ve milli eğitim bakanlığı bünyesinde çalışmak için sözleşme imzalayan Typ Kapsamında Çalışanlar ülkemizin başına bela olduğu virüs salgını tedbirleri kapsamında ellerinden gelen mücadeleyi vermeye devam ediyor.

typ kapsamında çalışanlar
typ kapsamında çalışanlar

Typ işçilerinin tek istekleri var?

Toplum yararına program kapsamında çalışan Typ güvenlik ve temizlik personellerinin tek istediklerinin ise çalıştıkları okullarda sabit işçi statüsüne geçmek istediklerini iddia ediliyor. Bu konuda henüz bir çalışma olmadığı görülürken, typ çalışanları ile hem zorlu süreçte çalışmalarını yürütürken bir taraftan ise sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

typ kapsamında çalışanlar hakkında daha fazla bilgi için sosyal medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu