Toplum Yararına Program

Typ mağdur ediliyor…

Typ mağdur ediliyor…

Typ (toplum yararına program) kapsamında çalışan özel güvenlik ve beden işçileri mağdur edilmeye devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl önce İçişleri bakanlığı, milli eğitim bakanlığı ve çalışma sosyal güvenlik bakanlığı arasında imzalanarak protokolleştirilen milli eğitimin kapsamında okullarda çalışmaya başlayan ve 8 aylık bir süre içerisinde çalışan işçilerin yaklaşık 1,5 ay kadar bir süreleri kaldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin 4 aralık sürekli işçiliğe geçiş döneminde sırf İŞKUR üzerinden çalıştıkları için kadroya geçemeyen başta milli eğitim bakanlığında çalışan ve her kurumda faaliyet yürüten TYP işçileri çalıştıkları kurumda sürekli işçi pozisyonunda kadro ’ya geçmek istiyor.

TYP

’Geçici İşçi Çalıştırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından TBMM’ne sunuldu.’’ CHP Niğde milletvekilinin TBMM’NE vermiş olduğu kanun teklifi, Türkiye’de aktif olarak çalışan typ işçileri’ni umutlandırdı. Yaklaşık 1,5 ay gibi bir süreleri kalan milli eğitim bakanlığında çalışan 60 bine yakın geçici işçiler okullar kapanmadan kanun teklifinin görüşülmesini ve sonuca bağlanmasını talep ediyor.

 

Typ kadro

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan typ işçilerinin umudu cumhurbaşkanından gelecek bayram müjdesinde.  personeli olarak okullarda çalışan mevsimlik işçiler ile yaptığımız görüşmede; bizler 8 ay çalışarak ailemize bakmaya çalışan mevsimlik işçileriz, Egerki işimizden olursak ülkenin bu zor durumda tekrar iş bulma olanağımız maalesef çok az, okullarımız ve milli eğitim müdürlükleri bizlerden memnunlar bizlerde onlardan memnunuz. Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayip Erdoğan’dan bizlere sahip çıkmasını istiyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarında bizden başka taşeron işçisi kalmadı lütfen artık bizimde sesimizi duysun ve bu mübarek günlerde bizlere de bir bayram sevinci yaşatmasını istiyoruz. Çoğumuzun yaşı 35 yaşının üstünde ve iş bulmak bu kriz döneminde çok zor 1,5 ay sonra bizler ailemize çocuğumuza nasıl bakacağız, bizlerde artık iş korkusu olmadan yaşamak istiyoruz DEDİ.

Özel güvenlik haber olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerinin sesi olmaya devam edeceğiz ve sizlerle röportaj yaparak sesinizi duyurmaya çalışacağız.

özel güvenlik

Typ mağdur ediliyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu