Toplum Yararına Program

Typ özel güvenlik görevlilerine minnettarız

Typ özel güvenlik görevlisi olarak okullarda 8 aylık süreli işçi statüsünde çalışan personellerin bu ay içerisinde işlerine son verilecek. Süreli olarak 8 aylık süre zarfında çalışma hayatını sürdüren Typ özel güvenlik görevlileri son günlerini geçirdikleri için üzgün oldukları bilinmekte. Sürekli işçi statüsünde çalışma şansı yakalamak için mücadele veren işçiler bir kazanım yakalamazken. Ülkemizin başına bela olan korona salgın mücadelesinde ellerinden gelen mücadeleyi verdikleri için tüm Türkiye, süreli işçi olan toplum yararına program kapsamında çalışanlara bir teşekkür borçluyuz.

 Typ özel güvenlik süreklilik kazanamadı

Okullarda  asayişi korumak adına çalışma sosyal güvenlik bakanlığı, içişleri bakanlığı ve Milli eğitim Bakanlığı’nın 3’lu protokol ile çalışma hayatına başlayan ve 8 aylık bir çalışma sürdüren özel güvenlik görevlileri bu ay içerisinde çalışma hayatları bitiyor. Sosyal medya ’da ve yerel basında sıkça gündeme gelen toplum yararına program çalışanları verdikleri mücadele sonuçsuz kaldığı görülmekte. Hiçbir STK ‘dan destek almadan sadece typ çalışanları olarak verdikleri mücadele çok güzel olsada mücadelenin sonunda bir kazanım sağlayamamaları üzüntüye neden oldu.

Pandemi döneminde en yoğun mücadeleyi veren Typ oldu

Dünyanın ve ülkemizin başına bela olan korona salgını nedeni ile hükümet çeşitli önlemler alınarak virüsün yayılmaması acısından mücadele verdiği bilinmekte. Okulların bu salgın döneminde kapatılması sonucu boşta kalan typ özel güvenlik çalışanları. Valilik oluru ile çeşitli kurum ve birimlerde görev yaparak pandemi döneminde mücadele verdiler. Hastane, postane, banka, park bahçe, pazarlar, kalabalık alanlar gibi bir çok yerde görev yapan typ güvenlik görevlileri ‘nin tek isteği olan sürekliliği kazanamaması ve verdikleri bu yoğun çalışmalarının sonucunda ellerinin adeta boş kalması cogu çalışanı üzdüğü belirtilirken, iş sürelerinin bitmesinin yaklaşması ile, 35 yaş üstü olan çalışanların şimdiden kara kara düşünceye sardığı belirtiliyor. Ülkemizin ekonomik sıkıntılar çektiği ve işsizliğin yoğun olarak yaşanması sonucu iş bulamama endişesi yaşan güvenlik görevlileri bir çıkış kapası arıyor.

Typ güvenlik görevlileri sadece teşekkürü değil sürekliliği de hak etmedi mi ?

Ülke olarak ekonomik sıkıntılar yaşadığımız şu günlerde işlerinden olacak çalışanlar ne yapacağı bilinmezken, özel güvenlik haber olarak pandemi döneminde vermiş oldukları bu mücadele için Teşekkürü bir borç biliriz. Sürekli işçi olma hakkını bu pandemi de vermiş oldukları üstün başarıdan dolayı kazanmaları gerekmektedir.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı