Toplum Yararına Program

TYP özel güvenlik son dakika

TYP özel güvenlik son dakika
TYP özel güvenlik son dakika

TYP özel güvenlik son dakikaToplum yararına program kapsamında 8 aylık süreli çalışan işçilerin gözü kulağı verilecek müjdeli haberi beklemekte olduğu görülmektedir. sosyal medyada çeşitli gruplar aracılığı ile birleşen geçici işçiler, typ özel güvenlik son dakika çıkacak bir gelişme ile kadroya geçmeyi bekliyorlar. TYP MEB özel güvenlik görevlileri ve temizlik personelleri son dönemlerde çok cefakâr şekilde çalışma yürüterek, korona virüs nedeni ile gerek duyulan kurumlarda canla başla mücadele ettikleri bilinmektedir. Yaklaşık temizlik ve güvenlik personeli olarak milli eğitim bakanlığı bünyesinde çalışan typ personellerinin sayısı 50 bine yakın olduğu belirtiliyor.

İŞKUR Okul özel güvenlik

8 aylık çalışma hayatını işkur üzerinden devam ettiren işçilerin, 8 aylık süresi bitiminde ise iş sözleşmeleri fesih edilerek, okulların açılmasına yakın bir süre zarfında yeni alımlar gerçekleştirilmektedir. Yeni alımlar genel olarak işkur ve milli eğitiminde katıldığı noter huzurunda kura çekilişleri ile belirlenmekte olduğu bilinmektedir. Bir kurumda 24 ay süre ile çalışma yürütebilen işkur çalışanları bu sene 8 aylık işçilik değil süreklilik olması için mücadelelerine devam etmekte.

Okullarda güvenlik devam edecek mi ?

Okullarda çalışan 8 aylık işçiler işlerinde süreklilik kazanıp kazanmayacağı henüz belirsiz olurken, iyi parti milletvekili İsmail koncuk, typ olarak çalışan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesi için bir yazılı açıklamada bulunduğu, son dönemde korona virüsün ülkemizde yoğun olarak görünmesinden dolayı tam gündem olmadığı bilinmektedir. Süreklilik isteyen işçiler ise facebook ve twitirde siyasilere sesini duyurmaya devam etmekte ve paylaşımlarının altına siyasileri etiketleyerek seslerini bir nebze duyulmaya çabaladıkları görülüyor.

TYP güvenlik kıyafetleri

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin en çok beklediği ögg tek tip kıyafetler, bu sene içerisinde tamamen biterek netleşeceği beklenmekte. Typ işçileride çalışma hayatını kamu kurum ve kuruluşlarında yürütmesinden dolayı, beklenen özel güvenlik tek tip kıyafet ’ten yararlanarak yeni dönemde kullanıma geçeceği beklenmekte. On binlerce süreklilik bekleyen okul güvenlik ve temizlik işçileri sözleşmelerin süresi bitmeden müjdeli haber beklemeye devam etmekte. Özel güvenlik haber sitesi olarak typ güvenlik işçilerinin haberlerini ve son dakika bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

TYP özel güvenlik son dakika
TYP özel güvenlik son dakika

özel güvenlik facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı