Toplum Yararına Program

typ özel güvenlik ve temizlik personellerin maaş şoku

typ özel güvenlik ve temizlik personeli olarak milli eğitim bakanlığına bağlı yaklaşık 30 bin okulda görev yapan toplum yararına program çalışan personellerin bu ay yatan maaşlarında kesinti yapıldı.  Pandemi döneminde canla başla mücadele eden toplum yararına program kapsamında görevlendirilen personeller bunun bir haksızlık olduğunu ve maaşlarında yapılan kesintinin bir an önce hesaplarına yatırılması gerektiğini belirtiyorlar.

Typ pandemi döneminde mücadeleleri inkâr edilemez

Dünyanın ve ülkemizin başına bela olan Covid-19 salgını nedeni ile okulların uzaktan eğitime devam etmesi sonucu. Okullarda görev yapan typ özel güvenlik görevlileri ve temizlik personelleri bulundukları illerin valilik oluru ile salgının yoğun olduğu kamu kurumlarına yardımcı personel olarak görevlendirilmişlerdi. Pandemi hastaneleri, sağlık bakanlığına bağlı hastaneler, park bahçe gibi topluma acık alanlarda görev yapan typ özel güvenlik görevlileri ve temizlik personellerinin maaşında, sokağa çıkma yasağı dönemlerinde maaş kesintisi yapıldı. Yaklaşık 200 ile 215 tl gibi ücret kesintisi yaşayan toplum yararına program çalışanları:

typ özel güvenlik
typ özel güvenlik

İşkur typ çalışanları eksik maaşlarını istiyor.

‘’ bu zor süreçte elimizden gelen desteği vermekte olduğumuzu tüm Türkiye görmektedir. İçişleri bakanlığının yayınladı hafta sonları sokağa çıkma yasağından dolayı maaşlarımızda kesinti yapılmış durumda bu bizlere yapılan bir haksızlık olarak görüyorum. Bir çok arkadaşımız, filyasyon ekiplerinde, hastanelerde, postaneler, sokaklarda görev yapmaktadır. Bizlere yapılan bu haksızlığın bir an önce düzeltilip eksik yatan maaşlarımızın tekrar hesaplarımıza aktarılmasını istiyoruz. Asgari ücretin günden güne eridiği bu süreçte ay başını zorlukla getirmeye çalışırken, bu tur kesinti adeta belimizi bükmüş durumda. DEDİ.

typ özel güvenlik hakkında daha fazla bilgi için sosyal medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu