Toplum Yararına Program

TYP personeli hastanelerde mi çalışacak ?

TYP personeli – Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaya devam etmekte. Son dönemlerde dünyada hızlı yayılan ve ülkemizi de yavaş yavaş içine alan corona virüsü nedeniyle cogu ilde bu riski göze almayıp işlerinden çıkan typ işçileri olsa da, çalıştığı kurumda iş hayatını devam ettiren çok sayıda personel olduğu bilinmekte. Sosyal medyada gezen ve daha tam teyit alamadığımız bilgilere göre, milli eğitim müdürlüğünde okullarda typ personeli olarak çalışanların,  okulların boş olmasından dolayı bulundukları hastanelerde görev yapılacak söylemleri typ işçileri arasında en çok konuşulan konulardan biri oldu. Hastanelerde son günlerde olan yoğunluktan dolayı böyle bir durum söz konusu olur mu bilinmemekte.

TYP personeli
TYP personeli

MEB TYP ÇALIŞANLARI

MEB bünyesinde okullarda çalışan Typ güvenlik ve Typ temizlik görevlileri okul müdürlerinin insiyatifinde kurumda çalışmaya ve veya izinli olarak günlerini doldurmaya devam etmekte, son dönemlerde sosyal medya aracılığı ile ortaya atılan söylem typ çalışanları tarafından olumlu/olumsuz karşılayanların olduğu belirtiliyor. Şu ana kadar yetkililer tarafından açıklanan herhangi bir bilginin olmadığı ve teyitte muhtaç olan konu, çalışanlar tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmekte. Milli eğitim bakanlığına bilgi amaçlı istenilen bilgi yazısı ulaşması ile değerli okurlarımıza böyle bir durumun olup olmadığının bilgisini sizlere aktaracağız. Kamu kurum ve kuruluşlarında toplam çalışan typ işçisi 50 bine yakın olduğu ve bunların 20 bine yakın bir bölümünün ise özel güvenlik görevlisi olduğu belirtiliyor.

Typ çalışanları facebook grubundan bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu typ liler çoğu bayan okullar kapanınca hastanelere giden typliler çoğu işi bıraktı haklı sebetden dolai çalışanlar hastalığın virüsün içinde sabah akşAm işe gider gelirken toplu tAsimalardA ve eve geldiginde çocukları ve eşi ondan uzak dururlar ve bu kahramAn zavallıLAR 70 80 gün sonra resmen kovulacaklar bu hükümet bunlara bı çare olmali hiçte olmasa sözleşme tapilmalari lazim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı