Toplum Yararına Program

Typ personelleri sürelerin uzamasını istiyor.

Typ personelleri – Toplum yararına program kapsamında çalışan okul özel güvenlik görevlileri ve temizlik personelleri sürelerinin uzatılmasını istiyor. Son dönemlerde ekonomik kriz sebebi ile işsizliğin yoğun şekilde boy göstermesi ve dünyayı etkisi altına alan, son dönemlerde ise ülkemizde de görülen ve can kayıplarına neden olan korona virüs nedeni ile iş akitleri fesih edilmesinden sonra iş bulamayacakları endişesi ile sürelerinin uzatılmasını istiyor.  8 aylık süre ile milli eğitim bakanlığına bağlı okullarda çalışan personeller işlerini kaybetmeleri son aylar kala düzenleme yapılarak sürelerinin uzatılmasını istiyor ve korona nedeni ile gerekirse uygun görülen eleman ihtiyacı olan kurumlarda çalışabileceklerini belirtiyorlar.

Typ personelleri Hastanelerde görev yapabiliriz

Typ ‘li görevlilerle yaptığımız görüşmede; İşsiz kalmak istemiyoruz, typ işçileri gerekirse hastanelerde yardımcı personel olarak çalışabiliriz. İşsiz kalmaktan iyidir yetkililer biz typ işçilerinin sesine kulak vereceğini düşünüyoruz ve ülkece zor günler geçirdiğimiz bu süreçte sağlık bakanlığı bünyesinde çalışmaya hazırız diyerek yetkililerden işsiz kalmak istemediklerini dile getirmeye çalışıyorlar.

Typ personelleri
Typ personelleri

Şu anda cogu okulda çalışan personel bulundukları illerdeki hastanelere görevlendirme usulü ile çalışmakta, cogu personelde hazır vaziyette beklemekte olduğu bilinmekte. Hükümet yetkilileri bu personelleri bulundukları kurumlarda veya sağlık bakanlığı bünyesinde devamlılık verip vermeyeceği bilinmezken cogu personel sağlıkta çalışmaya başladı. Cogu personele göre ise bizler zaten aktif şekilde çalışıyoruz sağlık bakanlığı personel alımına devam ediyor bizleri sabit olarak bu pozisyona geçirsinler dedikleri iddia ediliyor.

özel güvenlik haber sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu