Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Ülkem iş konfederasyonu işçiye nefes oldu

ÜLKEM İŞ KONFEDERASYONU İŞCİYE NEFES OLDU

Türkiye işçi sektörüne bomba gibi düşen yeni işçi konfederasyon kurulmasının bu kadar ilgi göreceği, hiçbir sendikanın beklemediği bir olay olduğu iddia ediliyor. Bazı sendikalar hak-iş ’ten ayrılan öz iş sendikasından üye kapma planları yaparken bütün planlar ters teptiği belirtiliyor.

İşçi kesiminden ilginin yoğun olduğu belirtilen ülkem iş konfederasyonuna kısa  süre içerisinde büyük konfederasyonlar ile kafa kafaya rekabet edeceği belirtiliyor. Devletin kamuda çalışan işçilere 60 TL ’lik bir zam teklif etmesi ve bu duruma sessiz kalan hak-iş konfederasyonuna tepki olarak bazı hak-iş bünyesinde çalışan sendika temsilcilerinin istifasına neden olduğu sosyal medyada görülmektedir. Hükümet yanlısı olarak bilinen hak iş konfederasyonunda ilerleyen süre içerisinde işçi kesiminden tepki olarak istifaların devam edeceği, hatta bazı sendikaların konfederasyondan ayrılma talepleri olduğu iddia ediliyor.

GÜVENLİK SENDİKALARIN PLANLARI ELLERİNDE PATLADI…

Hak-iş konfederasyonunda ayrılan öz iş sendikasının üyesini kendi sendikasına çekmeye çalışan bazı güvenlik sendikası temsilcilerinin iddialara göre, yalan ve asılsız iddiaları ile kendine üye çekmeye çalışırken, kamuda çalışan işçilerden cevap geldi. Kamuda güvenlik görevlisi olarak çalışan bir işçi ile yaptığımız görüşmede;

Ben yıllardır kamuda güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım, geçmiş dönemlerde başka bir güvenlik sendikasına üyeliğimizi gerçekleştirmiştik, amacımız haklarımızın gasp edilmemesiydi. Günler geçtikçe bize öz iş sendikasını kötüleyen diğer sendikanın temsilcisinin Antalya da otellerde, havuzlarda, barlarda resimlerini sosyal medyada paylaşmaya başladı.  Sendikacılıktan anlayan ama nasıl o mevkie geldiği belli olmayan temsilcilerin altında kiralık arabalar aksama kadar gezdiklerini görünce, amaçlarının işçi haklarını savunmak değil, ceplerini doldurmak olduğunu anladık ve öz iş sendikasına geçiş yaptık.

Şu anki sendikamızdan memnunuz ve hak iş konfederasyonundan çıkıp yeni bir konfederasyon kurmalarını da destekliyorum. Artık ben ve tüm işçiler bıktım aynı konfederasyonlardan yenilik istiyor işçi kesimi hak arayacak yeni yüzler istiyor. Sosyal medyada aksama kadar kendini öven sonradan yaptıkları ortaya çıkan sendika istemiyoruz DEDİ

özel güvenlik

özel güvenlik haber – Ülkem iş konfederasyonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu