Özel Güvenlik

Üniversite kadrolu özel güvenlik ve temizlik elemanı alınacak

Üniversite kadrolu özel güvenlik, işkur üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarına eleman alımına devam etmekte. bu kapsamda yeni personel alım için

Ordu Üniversitesine İŞKUR ile 15 temizlik personeli ve 5 güvenlik görevlisi alınacak!

Ordu Üniversitesi, İŞKUR aracılığı ile 15 temizlik personeli ve 5 güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 20 personel alımı yapacak. Personel alımı başvuruları en geç 10 Temmuz’a kadar İŞKUR sayfası üzerinden yapılması gerekmektedir. Temizlik ve güvenlik görevlisi alımı için istenilen başvuru şartları ve diğer detaylar aşağıda verilmiştir.

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü bugün, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un internet sayfası üzerinden iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un kamu iş ilanları sayfasında yayınlana ilanda, 15 temizlik personeli ve 5 güvenlik görevlisi alınacağı belirtildi.

İŞ BAŞVURUSU

Ordu üniversitesi 20 personel alımı için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 10 Temmuz 2020 olup, adayların bu tarihe kadar İŞKUR sayfasına girerek online başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru ekranı için aşağıda link verilmiştir. Bu linke tıklayarak anına kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ

18 yaşını tamamlamış, 40 yaşından gün almamış olmak( 06.07.1980 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilir.)

Ortaöğretim mezunu olmak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ (SİLAHSIZ)

18 yaşını tamamlamış, 40 yaşından gün almamış olmak( 06.07.1980 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilir.)

En az Önlisans mezunu olmak.

İlanın son başvuru tarihi itibariyle güvenlik kimlik kartına sahip olmak( Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlarda başvuru yapabilir.)

BAŞVURU ŞEKLİ

Ülkemizde de görülmekte olan Koronavirüs- COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 06.07.2020-10.07.2020 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden online olarak, e-Devlet ve Alo 170 hattı üzerinden başvuru yapacaktır.

Üniversite kadrolu özel güvenlik ve temizlik için AÇIKLAMALAR:

1- İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

2- Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir mesleğe başvuru yapacaktır.

3- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre noter huzurunda yapılacak kura sonucu belirlenen açık iş sayısının 4 katı asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Yapılacak sözlü sınava katılmaya hak kazanan asil adaylardan gerekli belgeler istenecektir. İstenilen evrakları teslim etmeyen, durumlarını belgeleyemeyen veya yanlış beyanda bulunan asil adaylar sözlü sınava katılma hakkını kaybedecek olup yerlerine sıralamada yer alan yedek adaylardan gerekli belgeler istenecektir.

4- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

5- Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

6- Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

7- Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içerisinde göreve başlamayanlar (doğum, hastalık vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine sözlü sınavda yedek olarak belirlenen listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

GENEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

2- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

3- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

4- Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

5- Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

6- İlanın yayımlandığı tarih itibariyle herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda çalışmıyor olmak.

7- İlana başvuracak adayların ilanın yayınladığı tarih itibariyle Ordu ilinde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

1. Kura işleminin 16.07.2020 tarihinde saat 14:00’da Ordu Üniversitesi rektörlük Binası 4. Kat Toplantı Salonunda yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.odu.edu.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır. Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında kuraya katılımcı alınmayacaktır. Kura çekilişi Üniversitemiz web sayfasından (https://www.odu.edu.tr) canlı olarak yayınlanacaktır.

2. Noter kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati, ve sonuçları www.odu.edu.tr adresinden ayrıca duyurulacaktır.

BELGE TESLİM TARİHİ VE YERİ

1. Kura sonucunda belirlenen adaylar; istenilen belgeleri Üniversitemize ibraz edeceklerdir.

2. Belge teslim tarihi ve yeri, www.odu.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.

3. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak ve yerlerine sıralamada yer alan yedek adaylar dâhil edilecektir.

Üniversite kadrolu özel güvenlik için, özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı