Güvenlik İş

Vakıfbank güvenlik, sendika tarafından kumpasa mı getirildi?

Vakıfbank güvenlik görevlileri, güvenlik iş sendikası ile yaptıkları toplu iş sözleşmesinden dolayı isyan etti. Son dönemlerde güvenlik iş sendikasına üye olan ve memnun olmadıklarını belirten birçok kurumdan ses gelmeye başladı. Güvenlik-iş sendikası ‘na ulaşamayan ve hiçbir bilgi alamayan üyeler sosyal medya üzerinden her gün sitemlere sebep oluyor. Geçtiğimiz günlerde Marmaray güvenlik görevlileri, güvenlik iş sendikasının kurum yöneticileri aracılığı ile baskı yaptığını iddia ederek basın açıklaması yaptı. Bugün ise Vakıfbank özel güvenlik görevlileri yaptıkları toplu sözleşmeden dolayı ayaklandı.

Güvenlik iş sendikası ‘nın yan dalı ogghaber

Güvenlik iş sendikası ‘nın yan kolu gibi haberler yaparak kurum çalışanlarına algı oluşturarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlilerini yönlendirme yaptığı iddia edilen ogghaber net sitesi, Vakıfbank güvenlik görevlilerini kızdırdı. Yandaş sitede toplu sözleşmenin çıktığını belirten sitede yorumlarda güvenlik iş sendikasına beddualar yağdı.

Güvenlik-iş sendikası yeni istifaya neden mi olacak?

Vakıfbank güvenlikGüvenlik-iş sendikası üyeleri sendikaya Yetki tespit 18.02.2020 sendikanın başlangıcı ise 01.09.2020 tarihi olduğunu ve güvenlik görevlilerinin 7 aylık bir hak kaybına neden olduğu belirtiliyor. Arada kalan 7 aylık süre zarfında hak kaybına uğrayan ve toplu sözleşmeden istedikleri sonucu alamayan çalışanlar, ‘’ Evet imzalandı. 14 aydır sendika tarafından oyalandık. Hiçbir zaman bilgilendirilmedik. Bu sendika yüzünden 2020 yılında şirketimiz tarafından yapılacak iyileştirmeyi alamadık. 2021 yılında hiçbir şekilde zam alamadık. Ülkemizde 2021 yılı enflasyon oranı %14,5 iken biz %5 gibi komik bir rakam alacağız. Bunlar yetmez gibi birde yüksek hakem heyetinde 7,5 aylık geçmişe dönük haklarımızı yedi. Öyle bir sendika düşünün ki yapılmayan toplantıları yapılmış diye sundu bize. İlgisiz alakasız bir sendika. Aklı olan bu sendikayı asla tercih etmesin. Verilen vaatlere sakın kaymayın’’

 

Diğer bir yorumda ise;

Vakıfbank güvenlik

‘’ 18.02.2020 de çıkan yetki belgesindeki tarihi 01.09.2020 tarihinde başlatıyorlar toplu sözleşmeyi 7,5 ayımız 2 ikramiyemiz iki bayram harçlığımız ve yüzdelik maaş farkını siliyorlar. Allah bunları bildiği gibi yapsın bunların işi gücü şov resim çekmek başka bir şey değil yesinler bakalım kul hakkını öbür dünyada hesabını soracağız bu dünya dada istifa edip bir daha bunların adını bile duymak istemiyoruz Vakıfbank güvenlik görevlileri olarak’’ sitemlerde bulundular.

Vakıfbank güvenlikleri ile yaptığımız röportaj ’da ise: bizler bu sendikaya güvenerek en büyük hatayı ettik, aylarca bizi yalanları ile kandırdılar simdi ise telefonlara bakmıyorlar. Bir sendika başkanı hakkında konuşulan ÜLKE GÜNDEMİ programa çıkıp kendini savunamazken bizleri nasıl savunsun? Artık bizimde diğer kurum çalışanları gibi istifa etmenin zamanı çoktan geçiyor bile DEDİ.

Diğer taraftan toplu sözleşmeden memnun olmayan özel güvenlik görevlileri, dayanışma aidatı vererek sendikadan istifa etmeye hazırlandığı iddia ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu