Güvenlik İş

Vakıfbank özel güvenlik Toplu sözleşme çıktı istifalarmı başladı

Vakıfbank özel güvenlik görevlileri ’nin aylardır beklediği toplu sözleşme çıkması ile istifalar başladı. Özel güvenlik haber sitemize devamlı mail ile ulaşan ve dayanışma aidat dilekçesi isteyen Vakıfbank güvenlik görevlileri, Güvenlik iş sendikası ’nın kendilerini zarar ettirdiğini iddia ederek istifaya başladıklarını belirttiler. Vakıfbank’ta çalışan özel güvenlik görevlileri ile yaptığımız görüşmede:

‘’ Bizleri üye yaparken PTT Pall deki Güvenlik Görevlileri Asgari ücretin %65 fazlasını alıyorlar. Üye olursanız sendikamıza yetki verirseniz size aynı PTT Pall de olduğu gibi Asgari ücretin %65 alacağız diye söz verdiler. Hayal edemeyeceğiniz bir toplu sözleşme çıkartacağız diye hayallerimizle, umutlarımızla oynadılar. Kitlerde görev yapan Ptt-Pall, Havalimanında ve TCDD çalışan arkadaşlarımızla sürekli iletişim halindeyiz. Buradan anladık ki sadece mağdur olan bizim kurum değil Güvenlik iş sendikasının Toplu sözleşme yaptığı birçok kurumda aynı sıkıntılar mevcut. Sendika yöneticileri devamlı resim çekinmeden başka bir şey yapmıyorlar.

Güvenlik iş sendikası kurum yöneticilerine neden hediye götürüyor?

Güvenlik-iş sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı bizim kurum dâhil tüm kurumlara gittiğinde kurum yöneticilerine verdiği hediyeyi herkes fark etmiştir. İşlemeli Türk bayrağı bunun sebebi hiçbir kurum bu güzel Türk bayrağı hediyeyi geri çeviremez. bu durum ise resimlere, kurum yöneticisi ile sendika arasında ekranlara poz olarak yansıyarak sosyal medyada yer alıyor. Bu durumda kurum bünyesinde çalışan güvenlik görevlilerine kurum müdürü ile aramız iyi imajı vermek olarak algılanmaktadır.

TCDD Marmaray’da işten çıkarılan arkadaşlarımızı ne sebeple işlerinden olduğunu çok iyi biliyoruz. Biz Vakıfbank çalışanları bir hata yaparak bu sendikaya üye olduk. Ve bu sendika yüzünden maddi zarara uğradık. Hiçbir özel güvenlik görevlisinin hiçbir sendikadan çeşitli sebepler ile mağdur olmasını istemiyoruz. Bizler Güvenlik iş sendikasına hakkımızı almaları için üye olduk, tam tersi Güvenlik iş sendikası bizi mağdur etti. Bu sebeple toplu şekilde istifa etmeye karar verdik.

Sendika dayanışma aidatı

Sendika dayanışma aidatı hakkında birçok çalışan arkadaşımız maalesef bilgisiz. 03.03.2021 tarihinde resmi gazetede yayımlan Anayasa Mahkemesinin 30.12.2020 tarih ve E:2020/57,K:2020/83 Sayılı kararı sonrasında, 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi kanununun 39.maddesi çerçevesinde dayanışma aidatı ödeyerek hak kaybı olmadan yararlanma bilirler. Sendikalardan memnun olmayan özel güvenlik görevlileri dayanışma aidatı dilekçesi vererek sendikadan istifa edebilirler. Bizler sendikadan memnun olmadığımız için dayanışma dilekçemizi fax ile şirkete gönderdikten sonra istifa etmeye başlayacağız. Özel güvenlik sektörü maalesef sahipsiz’’ DEDİ.

Daha fazla bilgi için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu