Ögg Bilgi

Yeni güvenlik kartı

Yeni güvenlik kartı, Pasaport Daire Başkanlığında basımı yapılarak poli-karbon malzemelerden yapılacak. Taşıması oldukça kolay olan yeni güvenlik kartlarının üzerlerinde sahtenin yapılmaması adına önleyici birtakım güvenlik uygulamaları yer alıyor.

Özel güvenlik Şube Müdürlüğü’nün yeni ögg kimlik kartı hakkında yaptığı açıklamaya göre eski kimlik vesikaları 1 Temmuz 2019 tarihine kadar geçerliliği bulunmaktadır. Bu verilen tarihten sonra sadece yeni özel güvenlik kimlik belgeleri geçerli olmaktadır. Bu bağlamda 1 Temmuz 2019 tarihine kadar bütün özel güvenlik görevlileri kimliklerini yenilemek durumundadır. Eski kimlik belgeleri 1 Temmuz’dan itibaren geçersiz olarak işlem görecektir.

6 Haziran 2016 tarihi itibari ile yeni vesikalar verilmeye başlandı. Fiilen yeni kimlik kartı başvur alma işlemleri de çalışan güvenlik görevlilerine öncelik verilerek gerçekleşecek. Fiilen çalışanlar hava yolu, raylı ulaşım sistemi ve deniz yolu sistemlerinde çalışanlar ile birlikte diğer kurum ve adliyede çalışanlara öncelik verileceği açıklandı.

Yeni güvenlik kartı 2019 itibari ile sınavı kazanmanız halinde 2-3 ay sonra teslimat yapılmaktadır. Önceleri 1-2 ay süre ile güvenlik kartları basılıp PTT posta yolu ile evlere gönderimi sağlanmaktaydı. Ancak kart basım makinelerinde yaşanılan arızadan ötürü basım işlemlerinde aksama meydana gelmektedir.

Geçici özel güvenlik kimlik kart uygulaması ise eskiden yürürlükteydi. 2019 itibari ile yürürlükten kaldırılmıştır. Asıl kart haricinde başka geçici kimlik verilmemektedir.

Yeni ögg kartı başvuruları nasıl yapılacak

Güvenlik görevlileri arasında yeni vesika alacak olanlar ve yöneticiler halen çalışmakta oldukları kurum ve kuruluş ya da birimleri aracılığı ile ya da şahsi olarak Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerinden randevu almak şartı ile başvuru işlemlerini yapabilirler. Yeni ögg kartı büten görevlilere PTT yolu ile gönderilmekte.

özel güvenlik

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.