iskur iş ilanı

YSK personel alımı 48 şehirde

YSK personel alımı yapacağını duyurdu. Kamu kurum ve kuruluşlarında personel alımı yapılmaya devam ediyor. Birçok kurum bünyesindeki eksik personel ihtiyacını gidermek adına değişik pozisyonlarda istihdam edilmek üzere kamu işçisi alımı yapmakta. Bu kapsamda ise yüksek seçim kurulu 48 şehirde toplamda 103 personel alımı yapacağını belirtti. YSK personel alım için detaylar haberimizde.

Yayınlanan ilana göre Şoför, veri hazırlama,  kontrol işletmeni ve zabıt kâtibi alımı gerçekleştirecek. Yayınlanan ilana göre en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır. İlanlara başvuru yapacak olan vatandaşlar 07 ekim ile 18 ekim tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecek.

Yüksek seçim kurulu personel alımı

Yüksek seçim kurulu personel alımı 48 ilde ve toplamda 103 personel istihdam edecek. Yayınlanan ilandaki belirtilen iller ise şu şekilde belirtildi. Adana, Ankara, Ardahan, Artvin, Balıkesir, Bayman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ,  Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat ve Zonguldak illeri olacak şekilde toplamda 48 adet ile personel alımları yapılacak.

Özel Şartlar

En az lise mezunu veya dengi olan adaylar ilana başvuru yapa bilecektir. Adaylarda ehliyet şartı olarak en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Genel Şartlar

Görevini devamlı yapmasına engel durumu bulunan kişiler ilana başvuru yapamayacaktır.

KPSS puan şartı olarak unvanların gerektiği puana sahip olmak gerekiyor.

Memurlar kanununda yer alan diğer şartları da taşımak gerekmektedir.

Başvuru Şekli

Başvurular online olarak elektronik ortamda https://www.ysk.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Belirtilen dışında yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular 7 Ekim 2021 tarihi itibari ile gece 00:01 başlayacak olup en geç müracaatlar 18 Ekim 2021 tarihinde saat 23:59 da sona erecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak: kamupersonelialim com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün