Özel Güvenlik
Trend

Typ güvenlik kadro alacak mı ?

Toplum yararına program kapsamında yaklaşık 50 bine yakın kişi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırıldığı bilinmektedir. 8 aylık süreç içerisinde çalışma hayatını sürdüren geçici işçi olan typ yıllardır kadro için mücadele etmeye devam ediyor. 696 sayılı KHK ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya geçmesi ile kamuda çalışan taşeron işçi kalmaması ve çalıştırılması typ güvenlik ve temizlik işçilerinde mücadeleye neden oldu.

Okullarda özel güvenlik kadro son dakika ?

Yaklaşık 4 yıldır milli eğitim bakanlığı aracılığı ile okullarda özel güvenlik kadro için en çok mücadele veren bakanlık çalışanlarından bir tanesi oldugu bilinmekte. Bakanlık nezdinde çeşitli il ve ilçelerde okullarda Typ Güvenlik olarak çalışan personeller süreklilik mücadelesi vermeye devam edecekleri belirtiyorlar. Geçen yıl okullarda özel güvenlik ve temizlik görevlilerinden bir ekibin Ankara da çeşitli bakanlık ve siyasiler ile görüşmesi bir nebze olumlu geçmiş gibi görünse de sonuçta ise hiçbir değişiklik olmadığı görülmektedir.

İşkur okullara güvenlik alımı

Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı bilindiği üzere işkur üzerinden alınmaktadır. Son dönemlerin ve işsizliğin yoğun olmasından dolayı, Typ iş en cok aranan iş sektörlerinden bir tanesi olmaktadır. İşkur okullara güvenlik alımı ilanları ise okul açılma dönemine yaklaşık bir ay kalası başlamakta ve 15 gün süre içerisinde kuralar çekilerek, okulların açılması ile güvenlik görevlileri işe başlamakta ve 8 aylık dönem sonunda ise iş akitleri fesih edilmektedir. Yarı yıl tatilinde ise işkur okullara güvenlik alımı gerçekleştirilmemektedir. Yedek olarak seçilen kişilerden ise herhangi bir sorun olduğunda takviye sağlanmaktadır.

Bu dönemlerde okullarda güvenlik olarak çalışan özel güvenlik ve temizlik görevlileri çalıştıkları kurumlarda süreklilik kazanmak adına ara ara bir araya gelerek çeşitli görüşler bir araya getirmekte. Bu yıl okullarda çalışan Typ personelleri geçen yıl çalışan işçiler gibi Ankara da çeşitli platformları ziyaret ederek sürekli işçilik için mücadele edeceği belirtiliyor.
Özel güvenlik haber sitesi olarak Typ güvenlik görevlisi olarak çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların sesi olmaya devam edeceğiz.

Bizleri facebook özel güvenlik sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün