Güvenlik Sendikaları

Özel güvenlik sendikaları ‘ndan memnun degiller

Özel güvenlik sendikaları ‘nidan işçiler memnun olmadığını belirtiliyorlar

Günden güne büyüyen özel güvenlik sektörü dönemin en çok aranan 2.ci sektörü olduğu çıkan haberlerde görülmektedir, sektörde çalışan özel güvenlik görevlilere haklarının gasp edildiği ve haklarını alamadıkları bu yüzden sendikalara üye olduklarını ama maalesef sendikalardan bekledikleri ilgi ve beceriye sahip olmadıklarını dile getiriyorlar.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin 4 aralıktan itibaren (sürekli işçi) kadro ‘ya geçmesinden sonra özel güvenlik sendikalarının adeta birbirleri ile yarışarak kadroya biz getirdik söylemlerini sektörde çalışan güvenlik görevlileri bilmektedir. Dönemin çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Jülide sarıeroğlunun kadro surecinden sonra kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm çalışanların 2020 yılına kadar sendika üyeliklerine bakılmadan toplu sözleşme ve diğer alacaklardan yararlanacağını belirtmesinden sonra adeta sendikalar ortadan kaybolduğu gözlenmektedir.

Özel güvenlik sendikaları

Özel güvenlik sendikaları çalışan maaşları ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerini toplu sözleşme yapmak için üye toplayarak örnek vermek gerekirse devletten alıp çalışana ödeyen bu ödemeyi yaparken kesintiler ve üyelik aidatı altında üyelerden aldıgı aidatlar üzerinden sendika içinde çalışan kişilerin maaşları ödenir.

Özel güvenlik sendikaları başkanlarının maaşı ne kadar ?

En son olarak güvenlik iş sendikası genel başkanının maaş bordrosu medyaya düştüğü bilinmektedir ve burada brüt 13 milyar maaş aldığı gözlere çarpmıştı, bu aldığı maaş sadece sendika üyelerinden aldığı aidat üzerinden alınmaktadır (tüm sendikalarda aynıdır), en son kadro gelmeden önce yine güvenlik iş sendikası yönetimi tüm il temsilcilerine araç kiraladığı bilinmektedir ve bu araç ve sendikanın tüm giderlerde üyelerden alınan ücretten karşılanmaktadır.

Özel güvenlik sendikaları

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerinin 2020 yılına kadar hiçbir sendikaya ihtiyacı kalmadığı Jülide sarıeroglunun toplu sözleşmeden herkes faydalanacaktır sözleri ile netlik kazanmış durumdadır

Özel güvenlik sendikaları istifa etsem ne olur ?

Kamu kurum ve kuruşlularında çalışan taşeron işçilerinin 2020 yılına kadar sendikaya maddi anlamda bir ihtiyaçı bulunmaktadır, ve aldığımız bilgiye göre bazı sendikalar halan üyelik ücreti kesintisi yaptığı bilgileri gelmektedir. Sendikadan istifa ederek üyelik ücreti ödemeden toplu sözleşmelerden faydalanabilmektedirler. Yine bazı sendikalar bızım yaptığımız toplu sözleşme 2020 yılına kadar geçerlidir ve toplu sözleşmeyi biz gerçekleştirdiğimiz için üyelik ücreti ödemek zorundasınız gibi baskılar yaptığı iddialar arasındadır, sendikadan istifa eden işçi butun toplu sözleşmelerden yararlanabilmektedir ve sendikadan istifa edilirse, aylık sendikalara üyelik ücreti ödemek zorunda kalmazsınız

özel güvenlik

 

özel güvenlik haber

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.