Ögg Bilgi

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların özel güvenlik kimlik kartı sahibi olmaları gerekmektedir. Kurslara katılarak başarı gösteren adaylar kimlik kartı sahibi olmaya hak kazanacaktır. Kimlik kartı başvurusu için Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı üzerinden randevu almak gerekmektedir. Şube Müdürlükleri tarafından internet üzerinde bir randevu sistemi açılmamış da olabilir. Özellikle küçük şehirlerimizde dilekçe ya da telefon kanalı ile müracaat ediliyor da olabilir.

Yeni  ya da  değişimi için başvuru yaptığınızda özel güvenlik kimlik kartı sorgulama yapmanız için bir süre beklemeniz gerekecektir. Çünkü gerekli evrakların teslimi ile birlikte hakkınızda güvenlik soruşturması başlatılacaktır. Yapılan güvenlik soruşturmasının ardından kimlik almanıza mani bir durum yoksa kimliğiniz basılarak dağıtılmaya başlayacaktır.

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama 

yine Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Kimliklerin basılmasının ardından internet sitesi üzerinde polikarbon kimlik kartlarının hazır olduğu ve sahiplerine kısa süre içerisinde teslim edileceğine dair duyurular ilan edilmektedir. Bu siteye giriş yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yine ikamet ettiğiniz İl Emniyet Müdürlüğü ya da Şube Müdürlükleri web sayfası üzerinden de sorgulama yapabilir ve duyuruları inceleyebilirsiniz. Kimlik kartlarının gönderilmek üzere teslimi sonrası il merkezlerine 3 iş gününde, ilçe merkezlerine ise 4 iş gününde ulaştırıldığı bilinmektedir. Köylere ulaştırılması ise 7 iş gününü bulmaktadır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama
Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

Şayet ögg kartı sorgulama işlemi yaptığınızda kartınızın belirlenen süreler içerisinde adresinize teslim edilmemesi halinde şube müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz. Yine adres değişikliği gibi bir durum söz konusu olmuşsa bunu bildirmemeniz gönderimde aksaklık yaşanmasına sebebiyet verebilir.

İlgili otomasyon sistemleri üzerinden onaylanarak basılan kartlar ilk olarak Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’na gönderilmektedir. Daire Başkanlığı ise kartları PTT’ye teslim eder. Kart sahiplerinin adres bilgileri göz önünde bulundurularak gönderim işlemi yapılır. Başvuruların doğruluğu elbette ki ilgili sistemlerden geçirilmektedir.

ÖGG kartı sorgulama yaptıktan sonra kartlarınızın adresinize hangi tarihlerde teslim edileceği ya da basımının tamamlanıp tamamlanmadığı ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve kart değişimlerinde de sorgulama yapabilirsiniz.

özel güvenlik

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.