özel güvenlik bilgi sistemi

ÖGNET giriş nasıl yapılır

ÖGNET giriş nasıl yapılır
ÖGNET giriş nasıl yapılır

ÖGNET giriş – özel güvenlik işlemlerine dair tüm işlemlerin yapılabileceği, emniyet genel müdürlüğünün tasarlayıp hazırlamış olduğu bir sistemdir. 2 çeşit bağlanma sistemi mevcut olan ÖGNET giriş ‘in, birincisi emniyet genel müdürlüğünün sitesi üzerinden direk giriş sağlayarak, diğeri ise yine sizi aynı sisteme yönlendirme yapacak e-devlet giriş alanı üzerinden ulaşılabilmektedir. Özel güvenlik Haber olarak sizlere bu iki giriş şeklini sizlere sunmaya çalışacağız. Bu sisteme giriş gerçekleştirebilmeniz için ilk etapta kayıt olmanız gerekmektedir.

Özel Güvenlik kullanıcı adı ve şifre alma

Emniyet genel müdürlüğü aracılığı ile geliştirilen ve kurum olarak üzerinde olan yükün bir nebze azaltmak adına kullanıma soktuğu bir sistemdir. Özel güvenlik görevlileri sistem üzerinden bir çok işlemi internet aracılığı ile sisteme giriş yaparak halledebilmektedir. Bunlardan bazıları, sınav sonuçları, evrak teslimi, itiraz dileçesi gibi bir çok işlemleri sistem üzerinden gerçekleştirebilmektedirler.

Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için https://www.egm.gov.tr/ozel-guvenlik-bilgi-sistemi  adresine tıklayarak sistem giriş alanına ulaşabilirsiniz. Bu sistemden yararlana bilmeniz için ilk öncelik olarak kayıt işlemini yapmış olmanız gerekmektedir. Sisteme ilk defa giriş yapacak olan kursiyer veya özel güvenlik görevlileri kullanıcı adı ve şifre bölümüne TC KİMLİK NUMARASI ‘nı yazmasını gerekmektedir. Sisteme giriş yapan ögg personel girdiği panelin sol kısmında şifre değiştir kısmından şifresini güncellemeli. Artık devamlı yeni şifresiyle giriş yapacak olan personeller şifrelerini unutmayacakları şekilde belirtmeleri gerekmektedir.

ÖGNET giriş
ÖGNET giriş

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu