özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik egm gov tr giriş

özel güvenlik egm gov tr giriş – son dönemlerin en popüler iş kolu haline gelen özel güvenlik mesleği en çok rağbet gören meslekler arasına girdiği bilinmekte.

özel güvenlik egm gov tr giriş
özel güvenlik egm gov tr giriş

Sektör içerisinde özel güvenlik kimlik kartı ‘na sahip yaklaşık 800 bine yakın kişi olduğu bilinmekte ve bunların belli bir kısmı aktif olarak çalışırken, bir kısmı ise işsiz olduğu istatistiklere yansıyan bir durum. 5188 sayılı kapsamında görev yapan güvenlik görevlisi emniyet yardımcı kolluk olarak geçmekte ve aktif olarak çalışan ve sertifika almak isteyen kişilerin bilgilerine özel güvenlik egm.gov.tr giriş yapılarak ulaşıla bilmektedir. Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında sisteme tc kimlik numarası ve şifre ile girilmektedir. Bunun amacı kişinin verilerinin 3.cu bir şahısın eline geçmemesi içindir. Sisteme giriş yapıla bilmesi için ilk öncelik olarak kayıt oluşturulması gerekmektedir.

özel güvenlik egm gov tr kayıt nasıl yapılır

özel güvenlik otomasyon sistemi, Emniyet genel müdürlüğü tarafından oluşturulan ve geliştirilen bir sistem olduğu bilinmektedir. Özel güvenlik Görevlisi veya kursiyerler, Özel güvenlik Sınavı, Ögg evrak teslimi, Bilgi güncelleme ve itiraz dilekçesi gibi birçok imkana emniyet müdürlüğü özel güvenlik şube müdürlüğüne gitmeden yapma imkanı sunmaktadır. https://www.egm.gov.tr/ozel-guvenlik-bilgi-sistemi  linkini tıklayarak sisteme ulaşılabilmektedir. Yukarda da belirttiğimiz gibi giriş yapabilmeniz için kayıt olmuş olmanız gerekmektedir. Sisteme ilk defa giriş yapacak olan kursiyer ve güvenlik görevlisi yukarıda verdiğimiz linki tıklayarak sistemin açılmalı ve kullanıcı adına: ‘’TC kimlik numarasını girmeli’’ şifreniz olmadığı için şifre alanına da ‘’TC kimlik numarası” girilmeli okey tuşuna bastıktan sonra, acılan panelin sol kısmında şifre değiştir diyerek bir defaya mahsus şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir.

özel güvenlik egm gov tr giriş
özel güvenlik egm gov tr giriş

özel güvenlik haber facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu