Ögg Haber

2019 Asgari Ücret ile Alakalı Açıklama 

2019 Asgari Ücret ile Alakalı Açıklama

Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni ekonomik proses konusunda yaptığı konuşmada minimum ücret içeriğineda değindi. Konuşmasının devamında 2002 senesinden bu saate kadar 16 yılda yüzde 77 artış yaşandığını vurguladı.

Detaylar haberimizde

Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, asgari ücretler ve ekonomik olaylarda yaşanılan ilerlemeler ile ilgili izahlarda bulunarak, minimum ücret ile ilgili da değerlendirmelerde yer aldı.
Değerlendirmeler kapsamında minimum ücretin uzun tarih boyunca şu zamana kadar kademe kademe arttığını altını çizen Selçuk, uygulanan artışların her dahim devam edeceği gelişen zaman da çalışanlarımıza zamların olacağını izah etti.

 

ASGARİ ÜCRET ENFLASYONA GÖRE BELİRLENİYOR

 

Türkiye’de meydana gelen enflasyon değerlerinin yüksek rakamlarda çıkması ülke çapında ekonomik olarak zor günlerin geçirildiği bilinmektedir. Aynı oranda maaşlarda yaşanılan mutsuzlukta çalışanları oldukça bir düşündürmektedir. Zümrüt Selçuk doğrulusunda izah eden bilgilere göre Anayasanın ücret emeğin hizmetin karşılığı kapsamında enflasyona göre farklılık olduğunu vurguladı. Açıklamasının devamında minimum ücretin normalinin yüzde 14.2 artmış olduğunu ifade eder iken nihai 16 yılda yüzde 77 artış yaşandığını izah etti.
Sigortalı olan insan adedinin 22 milyona vardığı sosyal güvenlik düzeneğinin ise sürdürülebilir hale girdiğini ve çalışmaların devam edildiğini izah etti. Sosyal Mesuliyet projelerini de değinen Selçuk, 16 senede 241 milyar TL sosyal takviye yapıldığını vurguladı.

özel güvenlik

özel güvenlik haber (Asgari Ücret)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.