Ögg Bilgi

2019 Silahlı Özel güvenlik toplam maliyet

2019 Silahlı Özel güvenlik toplam maliyet – Güvenlik ister ferdi, ister müessesesel, dilerseniz de ülke bazlı olsun ilerleyen Dünya ortamı ve tehlike arz eden sorunlar hasebiyle çağımızın en ehemmiyetli unsurlarından birisidir. Devletler ve ülkeler vatandaşlarını ve toprak bütünlüklerini, icabında mülkünü, şahıs ve kuruluşlar da bütün nedenlerden kaynaklı güvenlik sağlama gereksinimi duyarlar.Bilhassa parasal kıymeti ve politik konumu yüksek şahıs ve kuruluşlar doğrulusunda kesif olarak sarf edilen en ince ayrıntılarıyla malum ve kaleme alınan bu sektör, Dünya genelinde birçok varyasyonla bulunmaktadır. Nükleer kalkanların kullanıldığı bugünkü dönemlerinden geriye doğru gidecek olursak birçok faktör görürüz.

 

bu konuyla ilgili.Ancak halen ferdi savunmaya duyulan gereksinim epey çoktur. İster silahlı, ister silahsız Özel güvenlik kuvvetleri olsun, işiniz ve maddiyatınızı bazı durumlarda de can güvenliğinizi savunmak emeliyle,hem de bazı durumlarda düzeni sağlamak düşüncesiyle güvenlik görevlilerine gereksinim duyabilirsiniz.

Silahlı Özel Güvenlik Kurs Fiyatları ve Kurs Seçimi

Epey devasa ve ilerlemiş olan bu sektör, aşağı yukarı herkesin gözünün önünde olan ve epey rizikolu bir sektördür. Ayrıca Özel güvenlik sektörü birçok şahsa de istihdam olanağı karşılamaktadır. Kişiler istedikleri takdir de silahlı veyahut silahsız Özel güvenlik olabilmektedirler. Kişilerin tamamiyle şahsi yetenek ve kabiliyetlerine bağlı olmakla birlikte, alacakları güvenlik eğitimleriyle istihdam edilebilirler. Alacağınız eğitimler bulunacağınız ortamlara göre belirlenirken, silahlıya da silahsız Özel güvenlik görevlisi eğitimleri alabilirsiniz.  Silahlı Özel güvenlik kurs fiyatları alacağınız müesseseye göre değişiklikler gösterebilir, rekabet ortamının bulunduğu yerlerde ücretler başka bölgelere göre biraz daha az olabilir. Fakat bu eğitimi veren müessese adedi az ise ücretler biraz pahalı olabilir. Burada yaşanılan değişiklik tamamiyle rekabet ortamıyla ilgilidir.

Ancak alacağınız eğitimlerin EGM ( Güven Genel Müdürlüğü )doğrulusunda tespit edilen kimi masrafları ile ilgili malumat vermek kuşkusuz ki olasıdır. Unutmayınız ki eğitimi aldığınız yerin fiyatının pahalı oluşu niteliği, ucuz olması da nitelik istikametinden zayıf olduğunu belirtmez. Tamamen rekabetle ilgili bir pazar ve bu vaziyetin gerekliliği şeklindedir. Şimdi isterseniz silahlı Özel güvenlik kurs fiyatları için EGM doğrulusunda tespit edilen bu ücretlere bir göz atalım:

1.Özel Güvenlik Kurs ücreti:


2019 Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi kurs fiyatları illere göre ve ilk kez yada aktüelleme eğitimi için silahlı güvenlik görevlisi eğitimi veren kurslara başvurmalarına göre değişiklik göstermektedir. ilk kez silahlı Özel güvenlik görevlisi olacak ögg adaylarının kurs fiyatı(yaklaşık ): 600 tl dir. Yenileme Eğitimi için silahlı Özel güvenlik görevlisi eğitimi alacak ögg adaylarının kurs fiyatı (yaklaşık ): 400 tl dir.

 

2.Atış Poligonu ücreti:

Silahlı Özel güvenlik olmak isteyen şahıslar 25 eğitim atışlarında 25 mermilik bir atış gerçekleştirirler.
Eğitimin geçerli hale gelebilmesi için 25 mermiden minimum 15 tanesi amaca isabet etmelidir. Aksi takdir de başarısız sayılacaktır. 2019 Silahlı Özel güvenlik görevlisi atış poligonu fiyatı tahminen :60 tl dir. Burada ilgi edilmesi lüzumlenen konu poligon atışı için ücretin kurs ücretine dahil olup olmayacağıdır.
Gideceğiniz eğitim kurumuyla bu konuyu ayrıntılı olarak görüşmenizde yarar var. Ayrıca yazılı imtihana giren adaylara , silah eğitiminin uygulanırlığını muayene etmek emeliyle atış imtihanı yaptırılır. Emniyet görevlilerinin gözetiminde yapılacak olan bu atış 5 mermilik bir atıştır.

3.Sınav ücreti:

60 TL olan bu ücret Polis Akademisi Döner Anapara İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası adına yapılacaktır.
Güvenlik kurs fiyatları değişik olmakla birlikte EGM doğrulusunda tespit edilen tutarlar verilmiştir.

4.Özel Güvenlik Kimlik harcı:

Tüm yurtta fiyatı 520 TL’dir. Özel güvenlik kurs fiyatları ile ilgili bir vaziyet değildir. Türkiye ’nin her yerinde aynısı fiyattan ödemeler gerçekleştirilir.
NOT: Vergi dairelerine 9103 nolu Özel Güvenlik Ruhsat Harcı adına yatırılacaktır.

5. Sağlık raporu:

Tüm yurtta tam teşekküllü Devlet hastanelerden alabileceğiniz rapordur. 2019 Fiyatı şehirden şehre değişmekle birlikte 200-250 tl gideri bulunabilir…

Özel güvenlik fiyatları, silahlı Özel güvenlik kurs fiyatları yada silahsız Özel güvenlik kurs fiyatlarını öğrenmek emeliyle bu eğitimi veren kurumları ziyaret ederek yada yanlızca telefon ile arayarak henüz ayrıntılı ve net verilere erişim edinebilirsiniz.

2019 Silahlı Özel güvenlik toplam maliyet

özel güvenlik

2019 Silahlı Özel güvenlik toplam maliyet

Etiketler

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.